Největší a nejmodernější cirkus stojí od středy na louce pod hradeckými „lízátky“. Národní cirkus Original Berousek se v krajském městě zdrží až do neděle. Během sezony stihnou Berouskovi objet zhruba čtyřicet míst, kde se v průměru zdrží týden.

„Po čtyřleté přestávce jsme opět navštívili Hradec Králové. V našem programu máme unikátní drezury: například medvědů, která je vyhlášena po celém světě. Prvenství si držíme také v drezuře slona s africkými zebrami a také dvanácti arabských koní,“ uvedl principál cirkusu Jiří Berousek.

Krotí velbloudy, zebry i slona

Ve zvěřinci cirkusu diváci naleznou kolem osmdesáti zvířat, o která je viditelně dobře staráno. Úvodem představení se v manéži ocitl Jiří Berousek junior s drezurou pěti velbloudů. Diváci potleskem ocenili také Renatu Berouskovou, která krotila zebry společně se slonem. Úspěch sklidilo Duo Majestic se svým úchvatným vzdušným baletem.

Finalista Talentmanie Jiří Berousek junior šokoval diváky také svým žonglérským uměním: nejdříve s míči, poté s pěti tenisovými raketami a nakonec s hořícími loučemi.

Také krásná Miss Kamélie, která plachtila vysoko nad manéží při své akrobacii v kruhu, se dočkala velkého potlesku. Největší show si rodina Berousků nechala na závěr představení. „Milé děti v první řadě. Opřete se do židliček a nevystrkujte, prosím, ručičky do arény. Přichází šest medvědů s Cibulkou,“ zahájil poslední číslo principál Jiří Berousek. Medvědi divákům ukázali, že dokážou jezdit na koloběžce, motorce nebo chodit po laně.

Očima návštěvníků:
„Představení bylo krásné. Nejvíce se mi líbili medvědi a jízda na koni,“ řekla Deníku desetiletá Natálie Šulcová.
Gabriela Bydžovská byla nadšená nejen z medvědů, ale celého programu. „Úžasní byli koně a také vzdušný balet a žongléř. Klauni nemuseli mít tak dlouhé představení, ale jinak byli zábavní,“ uvedla Gabriela.

Koncem osmdesátých let účinkoval Jiří Berousek právě se svou medvědí revue ve Spojených státech amerických, kde se dočkal vysoké pocty v podobě ocenění od prezidenta George Bushe za humánní drezuru medvědů.