Hlavní program 18. ročníku mezinárodního festivalu filmu, televize a videa Febiofest 2011 začne v Praze ve čtvrtek 24. března.

Mezi česká a moravská města, kam se festival vydává s výběrem nejzajímavějších snímků, patří už pět let také Hradec Králové. Zdejší ozvěny Febiofestu se uskuteční opět v multiplexu CineStar, a to od úterka 5. do pátku 8. dubna.

Den první

Hostem slavnostního zahájení hradeckých ozvěn letošního Febiofestu bude nejspíš muž, jehož jméno je symbolem i logem festivalu: Fero Fenič.

Právo prvního filmu, který bude součástí zahajovacího večera, získal americký snímek Město. Nabízí dramatickou zápletku: poslední akce skupiny bankovních lupičů se neobešla bez rukojmí v podobě manažerky Claire, která by je mohla identifikovat. Vůdce skupiny Doug se rozhodne zjistit pravdu a vzájemná setkání s mladou ženou přerostou v hlubší cit.

Režie snímku se ujal Ben Affleck, který si také zahrál hlavní roli.

Z nabídky

„V dalších dnech mohou návštěvníci ozvěn Febiofestu vidět například britský snímek Mr. Nice, který vznikl podle skutečného příběhu Howarda Markse,“ říká k programu hradeckého Febiofestu Daniela Manďáková z Turistického informačního centra Hradec Králové. „Tento muž se stal v šedesátých letech jedním z největších pašeráků marihuany a také nejhledanějším britským občanem. Tato komedie získala Cenu za nejlepší herecký výkon na Mezinárodním festivalu v Edinburghu.“

Americkou kinematografii zastoupí například romantická komedie Jamese L. Brookse Poznáš, až to přijde? v hlavních rolích s Reese Witherspoon a Jackem Nicholsonem.

Skvělou podívanou slibuje také drama Odnikud někam, které natočila režisérka Sofie Coppola (Ztraceno v překladu). Tento snímek získal na filmovém festivalu v Benátkách Zlatého lva pro nejlepší film.

Program

úterý 5. dubna
20.00 sál 5: zahájení, The Town (Město – USA)

středa 6. dubna
17.30 sál 5: The Town (Město)
20.00 sál 5: Love And Other Drugs (Láska a jiné závislosti – USA)
17.30 sál 6: Mr. Nice (VB)
20.00 sál 6: How do you know (Poznáš, až to přijde? – USA)

čtvrtek 7. dubna
17.30 sál 5: A Woman, A Gun And A Noodle Shop
20.00 sál 5: Somewhere (Odnikud někam – USA)
17.30 sál 6: The Christening (Křest – Polsko)
20.00 sál 6: Marieke, Marieke (Německo, Belgie)

pátek 8. dubna
17.30 sál 5: Tetro (USA)
20.00 sál 5: Sound of Noise (Zvuk hluku – Francie, Švédsko)
17.30 sál 6: Maria Larssons eviga ögonblick (Věčné okamžiky – koprodukční)
20.00 sál 6: Rabia (Vztek – Kolumbie, Španělsko)