K létu nepatří pouze opalování se na plážích a u bazénů a grilovačka, ale také notná dávka koncertů a festivalů. A Hradecko touto „výplní“ prázdninových dní rozhodně nešetří a hudbu opět nabídne měrou vrchovatou. Hned první festival začne příští týden. A rovnou se bude jednat o jeden z těch největších – Rock For People (4. - 6. července).

Letošní jubilejní ročník festivalu opět nabídne velkou spoustu hudebních zážitků pro milovníky všech hudebních žánrů i národních scén. Hlavní hvězdou budou britští The Prodigy, kteří se na Rock for People vracejí po letech. Vedle legendy ostrovní taneční scény letos ve festivalparku vystoupí celá řada elektronických kapel. Známá jména přijedou také na nedaleký Letní parket Výrava. Tam se hned 6. července představí hudební matadoři Uriah Heep. Výravský parket také ve stejném měsíci přivítá legendární Nazareth. Tím ovšem nabitá výravská nabídka zdaleka nekončí.

Veselo bude i na Chlumecku, kde chlumecká radnice a Klicperův dům letos pořádá osmý ročník přehlídky souborů různých hudebních žánrů. Chlumecké hudební léto probíhá každý čtvrtek večer na místním koupališti. V průběhu léta vystoupí například kapela Řemen, Alchymie, Komunální odpad, Total Randall, Kantoři a Ready Kirken.

S hudebním letním přídělem nezaostává ani sousední Nový Bydžov. Ten i letos pro návštěvníky města, ale hlavně zdejšího koupaliště, připravil Mekku na vodě. Například v pátek 13. července zde vystoupí Hudba Praha a Něco chybí. Během léta se pak na koupališti představí Vyhoukaná sowa, Na3kusy, Abraxas, Alchymie, Odyssea či Pink Floyd revival. Součástí Mekky bude i divadelní představení legendárního Limonádového Joe (4. srpna).

Konec prázdnin pak jako obvykle orámuje již sedmnáctý ročník festivalu Hip Hop Kemp (23.- 25. srpna) na hradeckém letišti. Při největším hiphopovém festival ve střední Evropě, který stanice CNN zařadila mezi 50 nejlepších festivalů světa, se můžou návštěvníci těšit na šest pódií, 96 hodin živého hip hopu a na 500 českých i světových interpretů.