„Klip vznikal za pomoci našich přátel a v podstatě amatérským způsobem. Kromě samotného natáčení, kdy nám s kamerou pomohl náš kamarád Jirka Fiedler, byla všechna práce na nás. Režie probíhala tak nějak spontánně. Produkci, střih a post-processing, jsme si dělali sami. I když jsme se toho ze začátku báli, nakonec musíme říct, že jsme s výsledkem spokojení," zhodnotil videoklip k písni Čas kytarista skupiny Petr Beneš.

Kapela s přípravou videoklipu neotálela a začala s ní už v září. V té době ještě čtveřice hudebníků neměla zveřejněné své nahrávky a dokonce neměli ani vybrané jméno své skupiny. I proto se natáčení klipu uskutečňovalo v doslova „polních" podmínkách. „Natáčeli jsme na domácí půdě a vlastně za pomoci toho, co dům dal. Doma jsme vyhrabali světla, poprosili pár přátel a začalo se improvizovat. Nápady přicházely hlavně během natáčení. Někdy improvizací vznikají zajímavé věci v oblasti umění," vzpomínala na natáčení zpěvačka Martina Panchártková.

Za svou krátkou existenci se Rayne stihli zúčastnit i mezinárodní soutěže kapel GBOB (Global battle of the bands), kde získali i první úspěch. Skupina se probojovala až do celostátního finále. „Bylo to pro nás velkým překvapením, koncert v regionálním kole byl teprve náš třetí v pořadí. Najednou jsme se ocitli ve finále, vlastně ani nevíme jak. Při soutěži jsme poznali mnoho lidí z hudební branže a zároveň jsme měli možnost zachytit jejich zpětnou vazbu. Díky tomu teď víme na čem pracovat a co dál zlepšovat," uzavřel baskytarista Rayne Josef Češík.

Lukáš Zitka