Dvě pódia, devatenáct kapel, několik tisícovek lidí a kelímků. Takový byl víkend pod Kunětickou horou, kam už pojedenácté doputoval tradiční hudební festival Hrady CZ.

Nové místo

Nemálo návštěvníků překvapilo nové umístění areálu. Letos si totiž pro hudební zážitek museli kousek zajít, kapely a pivo si vychutnávali na pastvinách pod hradem, tedy na druhé straně od „Kuňky", než bylo dosud zvykem.

Organizaci festivalu se jinak nedalo moc vytknout, škoda je snad jen všude se válejících plastových kelímků.

Kdo po cestě do areálu nezabloudil, stihl už první letošní hudební vystoupení. Festivalový víkend na Kunětické hoře odstartovala v pátek večer kapela Wohnout. Žezlo pak převzala skupina Mandrage a Pipes And Pints, poté showmani z Monkey Business. Za zpěvačku Tonyu Graves večer zaskočila Tereza Černochová a byla to opravdu dobrá volba.

Místy hodně ostrá, skoro jako gilotina, byla pod „Kuňkou" hiphopová formace PSH.

První festivalový den pak po půlnoci zakončil oblíbený písničkář Tomáš Klus.

Skvělá Anna K.

Sobotní program začal už před polednem vystoupením slovenské partičky Jamestown.

Ze sousedního státu přijeli i No Name, aby je na festivalových pódiích vystřídaly kapely Rybičky 48, Čechomor, Sto zvířat či Inekafe.

Jedním ze zlatých hřebů sobotního odpoledne bylo vystoupení Anny K. Známá zpěvačka se úspěšně zotavila po nedávném úrazu a její elán i hlas by jí mohl leckdo závidět.

Publikum bavily také kapely Portless, Visací zámek, Wanastowi Vjecy či Mig 21.

Báječný víkend

Závěrečný bod festivalu byl trochu sázkou na jistotu. Skupina Chinaski a její nejznámější pecky uzavřely celkově báječný hudební víkend pod „Kuňkou".

Kateřina Dufková