Nejdříve v pondělí 3. prosince od 19 hodin zavítá do sálu Filharmonie Vláďa Hron s programem Popové Vánoce Tour 2007. Oblíbený bavič slibuje, že ve vánoční „one man show“, poskládané nejen z vánočních hitů, se na jednom pódiu sejdou Andrea Bocelli, Karel Gott a mnoho dalších.
Na nápad imitovat hvězdy šoubyznysu Vladimír Hron prý přišel zcela spontánně. „Vznikl už na základní škole, když jsem pro obveselení spolužáků a prvních lásek imitoval Karla Gotta, Luďka Sobotu nebo Karola Poláka. Později mi došlo, že je to vlastně slušný prostředek k obživě. Víceméně to přišlo samo, v tom nebyl od začátku nějaký záměr. Prostě jsem to dělal a všichni mi říkali: To dělej, uživí tě to,“ uvedl populární zpěvák, herec, imitátor i bavič.
Ve středu 5. prosince od 19 hodin rovněž ve Filharmonii vystoupí Laďa Kerndl s orchestrem Jazz Friends v programu Swingové Vánoce. Posluchači se mohou těšit v podání českého krále swingu na světové evergreeny a vánoční koledy. Laďa Kerndl v letech 1971 až 1995 jezdil jako hudebník a zpěvák na amerických výletních lodích. Natočil deset dlouhohrajících desek.
Přední zpěvák jazzu a taneční hudby, přezdívaný i mezi odborníky „Český Sinatra“, člověk s letitými zkušenostmi ze světových pódií a spolupracující s nejpřednějšími kapelami, interpretuje taneční hudbu, jazz nebo dixieland na nejvyšší profesionální úrovni ve spolupráci se špičkovými muzikanty zvučných jmen. Účinkuje jako host mnoha známých orchestrů, ale má i vlastní doprovodnou skupinu Jazz Friends, složenou z vynikajících muzikantů, bývalých sólistů orchestru Gustava Broma.

Předprodej vstupenek na oba vánočně laděné večery je v Informačním centru na Gočárově třídě v Hradci Králové.