Jako každý rok i letos čeká na návštěvníky bohatý program s tematikou myslivosti, ukázkami sokolnictví, výcviku psů loveckých plemen, tradiční Hubertova jízda, drezúra koní, velké množství koncertů a vystoupení řady uměleckých souborů.
Po celý den se bude konat doprovodný program plný soutěží o ceny a vystoupí skupiny historického šermu. Naskytne se možnost střelby zdarma na laserové střelnici na pohybující se zvěř. Letos poprvé pořadatelé otevřou rybářský koutek, kde bude možnost nejen ochutnat rybí speciality, ale také si vyzkoušet rybolov. Při troše štěstí si zájemci nechají svůj úlovek připravit přímo na místě, nebo si jej mohou odnést domů.
Na malé návštěvníky čeká dětský koutek. Příjemné posezení nabídne tzv. „Krakonošova hospoda“ s rozličným občerstvením, kde k pohodě přispěje celodenní program na pódiu s večerním country bálem.
Celý prostor parčíku pod Hospitalem je letos vyhrazen řemeslnému jarmarku, kde lidé najdou velké množství stánků s ukázkami řemesel.
V podvečer bude v kostele Nejsvětější Trojice královéhradecký biskup Dominik Duka celebrovat svatohubertskou troubenou a zpívanou řádovou mši. Slavnosti zakončí velkolepá světelná a ohňostrojná show – tentokrát na téma Souboj dobra a zla.