Hudební divadlo dětem z Hradce Králové opět vystoupí před místním publikem - dětským. Stane se tak v pátek 10. listopadu v sále filharmonie, společně s chlapeckým sborem Bonifantes z Pardubic, tentokrát s koncertním pořadem „Naše písnička aneb Postavím si domeček“.

Představení autorky, hlavní protagonistky a zakladatelky Hudebního divadla dětem Michaely Novozámské je nevšedním a v rámci České republiky ojedinělým projektem určeným pro děti od tří do deseti let. Zapojením chlapců z pěveckého sboru Bonifantes pod vedením sbormistra Jana Míška nejen do zpěvu, ale i do děje a průběhu, je představení pro dětského diváka v hledišti poutavé a inspirující sledováním svých vrstevníků na jevišti. A jako ve všech pořadech autorky Michaely Novozámské, tak i tento přinese dětem mimo veselých písní a melodií, smíchu a zábavy i poučení a poznatky, které určitě využijí v hodinách hudební nauky.

Ve hře a zpívání děti pomohou Michaele Novozámské a klukům z Bonifantes sestavit a rozezpívat hudební domeček, ze kterého se pak bude ozývat spousta písní. Autorských i lidových. Děti z hradeckých mateřských a prvních stupňů základních škol si je s účinkujícími určitě rády zazpívají. I to je na koncertních pořadech Michaely Novozámské pravidlem - rozezpívané publikum, úsměvy dětí, dobrá nálada a radost v dětských očích.

Na představení v pátek 10. listopadu od 8.30 a 10 hodin přijde tisícovka malých diváků, a tak se sál filharmonie písničkami a dobrou náladou zcela naplní.   (mib)