Benefiční koncert navázal na loňský, první ročník, během něhož vystoupil ve Dřevníku houslový virtuos Pavel Šporcl. Koncert byl úspěšný, tradice se ujala, a tak se letošních úvodních benefičních tónů ujali houslový virtuos Jaroslav Svěcený a kytarista Miloslav Klaus. Během hodinového koncertu, v jehož závěru si publikum vyžádalo dva přídavky, byla představena díla Nicoly Paganiniho, Maura Giulianiho či Filippa Gragnaniho pro housle a kytaru, slavná Ave Maria argentinského skladatele Ástora Piazzolly či neméně známá hudební melodie Johna Williamse z filmu Schindlerův seznam.

„Já jsem velmi rád zpátky v Broumově, protože jsem na Broumovsko jezdil od šesti let s maminkou, babičkou a dědou, takže Broumov znám opravdu velmi dobře. Moc mě baví a moc se mi líbí, že tu vzkvétají a začínají se rozvíjet věci, které mají co do činění s historií a kulturou a že se tento prostor naplňuje další formou a dalším způsobem životního stylu, což je pro nás, kteří jsme z hradeckého kraje, určitě skvělá zpráva," uvedl Jaroslav Svěcený, který při koncertu divákům představil také své vzácné italské a francouzské housle.

Výtěžek ze vstupného na koncert, více než 30 tisíc korun, poputuje stejně jako vloni na podporu letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska. Ten bude oficiálně zahájen v sobotu 1. července od 18 hodin v božanovském kostele sv. Máří Magdalény vystoupením předního českého hobojisty Viléma Veverky a souboru Ensemble 18+.   (ost)