Dívčí smyčcové trio Inflagranti si na letošní předvánoční turné pozvalo frontmana rockového Kabátu Josefa Vojtka.

Spojení klasických nástrojů v rukou mimořádně pohledných dívek a typického Vojtkova „chrapláku" se nejspíš ukázalo jako šťastné. Společnými silami vytvořili repertoár pro předvánoční turné, které bude mít v pondělí 3. prosince zastávku také v sále Filharmonie Hradec Králové.

„Je s ním neuvěřitelná sranda. Vždy se nám líbil jeho projev, ať už v Kabátu, nebo v muzikálech, pak jsme se s ním potkali osobně na natáčení charitativního televizního pořadu a zjistily, že je nejen výborný zpěvák, ale i člověk. A tak mě napadlo, že bychom to spojení se smyčci mohli zkusit. Pepa se navíc zapojil i do aranžování skladeb a má spoustu hudebních nápadů," říká o Josefu Vojtkovi a společné práci zakladatelka tria Inflagranti Markéta Muzikářová.

„Zažít koncerty v tak neobvyklém hudebním složení, to jsem nemohl odmítnout. Hodně rockových kapel používá v produkci symfonické orchestry, ale to už je dneska nezajímavé. Trio Inflagranti ovšem přišlo s nápadem předělat rockovější písničky pouze pro smyčcové trio, a já myslím, že se to hodně povedlo," říká na oplátku Josef Vojtek.

Posluchači se mohou těšit například na skladby od kapel Metallica, Europe nebo Queen v zajímavých aranžmá.   (op)