„Je příjemné stát s taťkou na jednom jevišti,“ konstatovala dcera Dalibora Jandy Jiřina, jež společně se svým otcem zavítala na slavnostní otevření nového společenského sálu pardubického AFI Paláce.

Spolupráce s otcem prý funguje dobře

„Myslím, že spolupráce celkem funguje,“ prohlásila Jiřina Jandová, která si je dobře vědoma toho, že český šoubyznys rozhodně není procházkou růžovým sadem.

„Protože jsem v tomto prostředí vyrůstala, tak si pochopitelně dokážu představit, co všechno je s šoubyznysem spojeno. Domnívám se, že jsem na to trošičku připravená. Na druhou stranu si ale nedělám nějaké plané naděje, což je podle mého názoru dobře,“ pokračovala mladá zpěvačka. „Taťka mě samozřejmě zčásti odrazoval, abych se tomuto oboru vyhnula, ale já jsem už odmalička věděla, že se mu chci věnovat. I když je jasné, že jsem měla různá období, v nichž jsem zvažovala, jestli se do tohoto podniku pustit nebo ne. Ostatně, jsem narozená ve znamení Vah a ty přece pořád něco zvažují,“ poznamenala s úsměvem na rtech Jiřina Jandová.

„Je pravdou, že jsem Jiřinu částečně od této branže odrazoval. Ale když člověk někomu říká, že něco nemá dělat, tak to většinou ten druhý udělá,“ pousmál se Dalibor Janda. „Konečné rozhodnutí však záviselo na ní samotné. Teď už záleží na Jiřině, jak se jí bude dařit,“ podotkl trojnásobný Zlatý slavík, který své dceři v začátku pomohl také tím, že se na její debutové desce producentsky podílel.

Debutové album se jmenuje Tvář

„Nové album se jmenuje Tvář. Posluchači se mohou těšit na pohodovou, klidnou desku. Jsem moc ráda, že je autorská. Napsala jsem na ni pět písniček, což je v podstatě polovina. Na to jsem docela hrdá,“ přiznala Jiřina Jandová. „Myslím, že si toto album mohou klidně poslechnout i starší lidé. Nechtěla jsem muziku nijak škatulkovat. Mým cílem bylo, aby deska měla pokud možno co nejširší záběr,“ dodala mladá zpěvačka.

Je hodně zvědavá na hokejové finále

Ta má nyní v plánu jak společné koncerty s Daliborem Jandou, tak i své vlastní. „Těch zatím bohužel ještě není tolik, abych se byla schopná sama uživit. Proto nyní vystupuji s tátou jako jeho host,“ vysvětlila Jiřina Jandová při své pardubické návštěvě. „Když se řeknou Pardubice, tak se mi jednoznačně vybaví hokej. Teď jsem velkým hokejovým fandou, tak jsem zvědavá, jak vlastně letošní finále Pardubic s Vítkovicemi dopadne,“ uzavřela.