Jazz do města vtrhne dnes večer nejprve v restauraci Ćerný kůň, kde vystoupí šestičlenná skupina, Lucky Joke z Litomyšle, a pak ve Studiu Beseda koncertem Tria Jiřího Slavíka, Martina Nováka a Davida Dorůžky, po němž zahraje sextet trumpetistky a skladatelky Štěpánky Balcarové a  polské zpěvačky Małgorzaty Hutek s projektem zhudebněných básní Juliana Tuwima.

Jazz, rock, funk i klasika

Podle organizátorů budou letos hlavním tahákem bigbandy a velká uskupení. Festival uvede jedno z nejlepších skandinávských těles, švédský Norrbotten Big Band, který se spojí se švýcarským klavírním triem Vein. V projektu s názvem Symphonic Bop představí v pátek večer v Bio Centrál fúzi moderního jazzu a klasické hudby, včetně díla Maurice Ravela.

Ještě před nimi se milovníkům jazzu představí jiné zajímavé spojení: pražské alternativní rockové trio Strom stínu a čtrnáctičlenný Bucinatores Orchestra. posílený o známého hudebníka Mikoláše Chadimu. „Nezvyklé obsazení bez harmonických nástrojů vytváří pozoruhodný zvuk,“ uvedli organizátoři festivalu. Zároveň lákají na jedenáctičlenný mezinárodní ansámbl Spinifex Maximus, který vznikl exkluzivně jen pro královéhradecký festival a který zahraje v sobotu večer v Bio Central.

Na poslední den festivalu se chystá koncert u hlavního nádraží, kde vystoupí jazzfunkový bigband KYX Orchestra kombinující jazz, rock, funk a filmovou hudbu.