První večer šestidenní přehlídky patřil legendě českého jazzu, skladateli a pianistovi Karlu Růžičkovi, který letos v červnu oslavil sedmdesátiny. Zahrál svoje nejznámější a také nejúspěšnější dílo, jazzovou mši Celebration Jazz Mass, které napsal už v roce 1994. Více než hodinový opus měl ve stejném roce na Pražském jaru a od té doby sklidil řadu ovací nejen doma, ale také v mnoha zemích Evropy a v Americe.

V novém nastudování téměř kultovní jazzové mše se vedle autora a pianisty Karla Růžičky představili posluchačům sopranistka Alice Bauer, saxofonista František Kop, saxofonista a hráč na flétnu Jaroslav Šolc, kontrabasista Petr Dvorský, smyčcový Epoque Quartet, smíšený sbor Mikrochor a řada dalších sólistů.

Růžičkova jazzová mše byla prvním koncertem v historii festivalu Jazz Goes to Town, který jeho pořadatelé umístili do kostela. Úctyhodnému dílu Karla Růžičky, které pod klenbou kostela rozeznělo řadu jazzových nástrojů včetně lidského hlasu, sklidilo dlouhý a nadšený potlesk.

Festival večer pokračuje čtyřmi koncerty, z nichž tři shodně začínají v devatenáct hodin – posluchači budou muset volit: konkrétně mezi vystoupením Poetic Filharmony ve Springfield Clubu, DoMa Ensamble v AC Klubu a Infinite Quintetu v Adalbertinu.

Středeční jazzový večer uzavře koncert americké formace Vera Love & George Kay Band od 21 hodin v Adalbertinu.