Je jím 10. ročník festivalu Středoevropský jazzový most. Akci pořádá Hradecká kulturní a vzdělávací společnost ve spolupráci s městy Banská Bystrica, Salgótarján a Tarnów za podpory Mezinárodního Visegrádského Fondu, Královéhradeckého kraje a statutárního města Hradec Králové.

Cílem hudebního projektu je vzájemné setkávání a prezentace dixielandových a jazzových formací. Tato událost je zaměřená na udržování tradic a rozvoj svébytného hudebního žánru a poskytuje prostor jak profesionálům, tak i začínajícím kapelám. Pořadatelé festivalu připravili pro 10. ročník mimořádně pestrou hudební nabídku, která odstartuje Prvního máje na Masarykově náměstí v Hradci Králové v 10 hodin.

Program festivalu otevře královéhradecký JH Big Band. Jenom hudba však člověka nasytí, a proto si návštěvníci mohou užít také bohaté nabídky různých stánků s jídlem pitím a pochutinami. Na Masarykově náměstí bude připraveno na 40 stánků s občerstvením a trh lidové tvorby a uměleckých řemesel. Vstup na tuto již tradiční akci s exkluzivním programem je volný.