Soutěž je zároveň charitativní akcí a jako každoročně se koná na podporu Nadace pro transplantace kostní dřeně. Nad finálovým večerem převzal záštitu primátor města Zdeněk Fink.

Během večera,  kterým bude provázet  Radka Paušimová, skupina historického šermu Fortis představí deset sympatických finalistek: 1. Klára Ševerová, 2. Kristýna Staňková, 3. Blanka Chocenská, 4. Jitka Vozandychová, 5. Nikola Nedvědová, 6. Denisa Malá, 7. Alina Mikulecká, 8. Olga Ryglová, 9. Monika Wirknerová a 10. Leona Kvasničková.

Čekají na ně čtyři finálové disciplíny: znalost  historie města Hradec Králové a osobnosti Elišky Rejčky, volná disciplína, přehlídka dobových šatů s tancem a přehlídka společenských šatů.

Kromě  finalistek  diváky potěší vystoupení skupiny středověké hudby GRÁL z Pardubic, samozřejmě také skupiny historického šermu Fortis z Hradce Králové.

Scénu tentokrát doplní královští živí dravci – sokolnická společnost  TEIR  z Prahy a královský chrt.

Rozhodně si nenechte ujít finálový večer a na chvilku se přeneste do doby středověku a na dvůr královny Elišky.

Přijďte se podívat a rozhodnout, která z deseti dívek získá titul novodobé „královny" (Elišky Rejčky) města Hradce Králové a také mnoho hodnotných cen od partnerů akce.

Produkce, scénář a choreografie: profesionální modelingová  agentura  D&D Hradec Králové - Otto Tomek. Vstupenky je již možné zakoupit v předprodeji v Infocentru – Gočárova třída, nebo v kanceláři pořádající agentury – tel.: 606 305 941.