Město se převléklo do pohádkového roucha a začaly tu platit pohádkové zákony. Ptáte se proč? Protože právě dnes začíná dvacátý ročník festivalu Jičín – město pohádky, jehož organizátory jsou Nadační fond Jičín – město pohádky a město Jičín.  

Letos šestidenní projekt protkává pohádková česká klasika, a tak bude každý den věnován pohádkovým spisovatelům – Karlu Jaromíru Erbenovi, Boženě Němcové, bratřím Čapkům, Janu Werichovi, Václavu Čtvrtkovi a Radku Pilařovi, a neděle bude poctou Josefu Štefanu Kubínovi.

Slavnostního zahájení se dnes ujme patron festivalu Jiří Lábus, který také předá dětem klíče od města.

Do Jičína zavítá opět spousta známých osobností, přijede i Eva Pilarová, Miro Šmajda, Petr Poláček, bubeník Víťa Vávra i známý režisér Václav Vorlíček. Městem bude opět brázdit pohádkový vláček, připravena je řada řemeslných a tvůrčích dílen, divadelních vystoupení, hudebních pořadů.

Počasí je prý objednáno, slibuje výkonná ředitelka Lída Tmějová, a tak nezbývá než popřát festivalu hodně usměvavých a spokojených návštěvníků, málo ztracených prcků a ať vše klapne tak, jak má.

Od úterý do neděle platí po městě pohádkové zákony, přepravovat se zde můžete pohádkovým vláčkem a navíc vás tu čeká spousta zábavy i poučení.

A ještě jednou zajímavostí se může Jičín pochlubit: včera byla v prostorách jičínského zámku slavnostně otevřena jedinečná interaktivní expozice Rumcajsův svět Radka Pilaře, věnovaná postavičkám ze známého večerníčku O loupežníku Rumcajsovi (snímky z instalace rovněž ve fotogalerii).

Program jednotlivých dnů festivalu najdete každý den na servisní straně Jičínského deníku.Úžasná podívaná, i proto přijeďte do Jičína.