V Zámecké zahradě v 9 hodin zahraje Táboranka. V 10.30 začíná pohádka O princezně, která chtěla všechno hned. S tak trochu jinou poezií se zde setkáte v 11.15 díky Slam Poetry. V 11.30 vystoupí kapely Brothers For fun a After Past, ve 13 zahraje Brnkačka a Jakub Kazda s přáteli vystoupí ve 14 hodin. Koncert pro děti Kůzle Hu.Sou začíná v 15 hodin.

Za adrenalinem se vypravte na Valdštejnovo náměstí. Od 9 do 15 hodin se zde představí profesionální i dobrovolné skupiny hasičů, dále pak Policie ČR a Zdravotnické záchranné služby. V 10.30 začíná soutěž Jičínský hasič přežívá.

Od 9 do 17 hodin budou mít otevřeno Regionální muzeum a galerie, Galerie Rumcajsův svět Radka Pilaře a Jičínská synagoga. Dvorková slavnost začíná ve 13 hodin v Rumcajsově ševcovně.

Na Muzejním nádvoří jičínského zámku bude probíhat Ochutnávka neziskovek, které si pro děti i dospělé připravily dílny, jejichž prostřednictvím přiblíží svou činnost. Výstava historických motocyklů bude k vidění od 10 do 16 hodin na Žižkově náměstí. Projížďku v kočáře taženém koňským spřežením můžete zažít v Lipové aleji mezi 10. a 15. hodinou. Pro milovníky sportu je připraveno Májové sportování v areálu V lipách. Stromy vybízející k polibku najdete na velkém nádvoří zámku.