Zahájení lázeňské sezony v Janských Lázních patří k nejpůvabnějším společenským událostem v celém regionu. Město i lázně se převléknou do slavnostního a vítají stovky návštěvníků z blízkého okolí i z dalekých míst. Láká je nejen zdejší krásná krajina a půvab slavných lázní, ale také atraktivní kulturní program. Mezi hosty letošního zahájení sezony v Janských Lázních bude i populární pardubický Pirate Swing Band Jiřího Ševčíka. Právě jeho jsme se zeptali na repertoár, který pro lázeňské hosty známí „Piráti" chystají, i na jeho lázeňské touhy a přání.

Vy a vaše kapela budete hosty zahájení lázeňské sezony v Janských Lázních. Na jaký repertoár se návštěvníci této tradiční společenské události mohou těšit?
Vážíme si pozvání na takto významnou akci, která je již léta neodmyslitelnou součástí kulturního života  celého regionu. Proto i my se do Janských Lázní chystáme se speciálním programem, zahrnujícím nejen výběr toho nejlepšího z našeho repertoáru, ale
i hosta a mnohá překvapení.
I když nás naše tři dosavadní turné zavedla do všech koutů České republiky i do zahraničí, v Janských Lázních hrajeme prvně a hodláme se tedy blýsknout. A myslím, že se lázeňští hosté opravdu mají na co těšit.

Jak jste vůbec vybírali skladby pro tuto příležitost?
Pečlivě. Vystoupení na tomto typu akce má přirozeně svá specifika a je třeba si uvědomit, že jsme poměrně početný (sedmnáctičlenný) swingový big band, jak občas s nadsázkou říkám „cirkus Humberto" (smích). Dramaturgicky jsme tedy naše bloky sestavili jako průřez jednak skladbami zlaté éry klasického swingu, přes jazz a latinu až po rock n' roll, ovšem samozřejmě nemůžeme opomenout specialitu Pirate Swing Bandu. Disciplínu, jíž se u nás ani v Evropě nikdo jiný nevěnuje, a to vlastní swing aranže písní rocku a popu. Před třemi lety jsme byli poctěni faktem, že si nás ke spolupráci vybrali legendární britští Queen. Zahráli jsme na jejich oslavě čtyřiceti let skupiny ve švýcarském Montreux, kde natáčeli své desky, a následně pod jejich oficiální hlavičkou vydali i album našich swing aranží Mercuryho písní. Kytarista Queen Brian May o nás tehdy řekl: „Něco jako kdyby se Frank Sinatra pustil do Nirvany". Pro ty, kdož nás zatím neznají, je to myslím trefná definice (smích). Kromě Queen jsme měli a máme to potěšení spolupracovat s Karlem Gottem, Jiřím Suchým, Josefem Lauferem 
a mnoha dalšími. Autorsky na naše aktuální album oficiálně přispěl dokonce sám Robbie Williams… A všichni jmenovaní jsou dle vlastních slov navíc našimi fanoušky. Což je jako sen. Náš koncept tedy podle všeho funguje a my jsme za to moc rádi. Ostatně v Janských Lázních přizveme na pódium i divu Leonu Machálkovou, s níž nás pojí letité přátelství a jejíž repertoár 
s námi návštěvníky akce asi překvapí…

Když už je řeč o vašem vystoupení v lázeňském městě – jezdíte si někdy odpočinout do lázní a podstoupit nějaké ozdravné procedury?
Zatím jsem v lázních nikdy nebyl, jakkoli slýchám známé vyprávět, že je to opravdový balzám pro tělo i duši. Vidíte, měl bych to dohnat, že ano?

Které procedury a služby by vás nejvíc lákaly?
V jednom filmu jsem viděl kaviárovou lázeň, to by mě asi bavilo… Občas bych usrkl 
a pokud by vedle vany leželo pečivo, nic by mi nechybělo (smích).

Kromě blížícího se vystoupení 
v Janských Lázních, o kterém byla řeč, jaké koncerty a další program vás a vaši kapelu letos čeká?
Šestnáctého června oslavíme pět let kapely a k této příležitosti jsme pro naše domovské město Pardubice coby poděkování za přízeň  přichystali speciální koncert zdarma, a to přímo v historickém centru – na Pernštýnském náměstí. Troufám si tvrdit, že půjde o výlučný večer, tentokráte dokonce multimediální – s využitím LED stěny, live kamer v kombinaci s předtočenými záběry a dokonce prý i s kamerovým vrtulníkem. Nebude chybět ani obří dort, slavný host v nečekané roli a mnohé hudební
i nehudební laskominy, které naše fanoušky doufám pobaví. Současně odstartuje turné k našemu novému albu s názvem Playlist, se zbrusu novým programem a kostýmy. Dvoutisící patnáctý pak uzavřeme tradičně, jako každý rok dvěma velkými prosincovými galakoncerty se speciálními hosty zvučných jmen. Kdo letos přijal mé pozvání zatím neprozradím, nicméně snad neodhalím příliš, když vám (vlastně jako úplně prvním) odtajním, že se naši příznivci  tentokráte mohou těšit i na velkou taneční company. Nedočkavcům pak poradím sledovat náš oficiální web www.pirateswingband.com, tam se vše včas dozví… A my se na ně už teď velmi těšíme, stejně jako na janskolázeňské publikum!