Od 9.30 hodin mohou návštěvníci zavítat do jezdeckého areálu Josefov a podívat se na závody v parkurovém skákání koní. Hlavním organizátorem závodů je občanské sdružení Stáj Paradiso – Fassati Josefov. „Očekává se účast až šedesáti koní ze čtyřiceti stájí z celé České republiky,“ prozradil nám předseda Klubu přátel Josefova Vratislav Čermák.

Josefovské slavnosti zahájí jednotky klubů vojenské historie, které za zvuku bubnů projdou ve 13.30 hodin historickou částí pevnosti Josefov. Ve 14 hodin mohou návštěvníci na Třešňovce a přilehlých pozemcích shlédnout bitevní ukázku jednotek klubů vojenské historie při dobývání pevnosti.

Na odpoledne a večer pořadatelé z Klubu přátel Josefova připravili skutečně bohatý a pestrý kulturní program. Velký úspěch na loňských slavnostech byl důvodem, proč pořadatelé tyto umělce pozvali znovu.

V programu pro nejmenší návštěvníky Josefovských slavností nebudou chybět dětské hry, písničky, disko, ukázky tanců, sportovní, zábavné a dovednostní soutěže, na něž členové Klubu přátel Josefova pro děti připravili 100 cen.

Příjemným zpestřením programu bude jistě vystoupení kolínské skupiny Flying Boys. Tato skupina gymnastických nadšenců se rozhodla zpestřit a prodloužit si gymnastickou kariéru vystoupením na švédské bedně a malé trampolínce formou grotesky. Diváci uvidí nejen pěkné gymnastické výkony, ale zároveň se při jejich vystoupení netradičně pobaví.

Svým hodinovým vystoupením potěší návštěvníky slavností v 17.45 hodin kapela Hot Rock – rocková skupina mladých muzikantů z Jaroměře, založená na přelomu let 2006 a 2007. Repertoár kapely tvoří převážně vlastní tvorba.

Mr. Popelino, vlastním jménem Robert Tomáš je bubenický mág ze Semil, který předvede svou show v 18.55 hodin a ve 21.40 hodin. Robert Tomáš je absolventem konzervatoře Jaroslava Ježka, obor bicí nástroje. Po angažmá v několika českých a zahraničních kapelách vytvořil vlastní show, ve které jako nástroje používá popelnice, barely, roury, lopaty, košťata, rozbušky a kanystry.

Energická a retro-dynamická. Tak právě taková je kapela High Fever. Kdo ji uvidí, určitě z ní nespustí oči, a ten nezapomenutelný jedinečný okamžik si vychutná až do konce. Skupina hraje největší hity 70. a 80. let a její hudebně kostýmová show začne v 19.45 hodin.

Pokud budete chtít vidět něco skutečně mistrovského, tak si určitě nenechte ujít vystoupení The Robots, které je prezentací tance Electric boogie. Jeho zakladatelem a zároveň i jedním z protagonistů je Richard Mach, který v r. 1996 vyzval tanečníka Martina Pořízka ke spolupráci na sérii tanečních vystoupení. Společně tak vytvořili dvojici „robotů“, která nabízí divákovi zajímavou podívanou ve formě iluze tancujících humanoidních strojů. Vystoupení dvou mistrů světa nabízí strhující podívanou, která vás zavede do prostředí nadpřirozených bytostí a navodí fascinující vizi tančících mimozemšťanů.

Vyvrcholením Josefovských slavností 2009 bude jistě vystoupení slovenského zpěváka Petera Pačuta a jeho kapely Queenmania. Tato vynikající revivalová kapela má za sebou mnoho koncertů po celé Evropě, Asii a dokonce i po americkém kontinentu. Peter Pačut, s hlasem jaký měl legendární Freddie Mercury a jeho česko-slovenská kapela Queenmania, umí vyvolat atmosféru koncertu této nezapomenutelné hudební legendy. Jedná se bezesporu o nejlepší Queen revival na evropském kontinentu.

Josefovská slavnost bude zakončena ohňostrojem. během celého dne bude zajištěno tradičně dobré a dostatečné občerstvení. Podrobnější program s časy začátků si můžete prohlédnou na stránkách Klubu přátel Josefova, www.josefov.cz.⋌

Fotogalerie z minulé akce