Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM O VÍKENDU? Deník přináší tipy

Východní Čechy - Přehled akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji 24. a 25. července.

24.7.2010
SDÍLEJ:

Kuks - ilustrační foto.Foto: DENÍK/Tomáš Plecháč

TRUTNOVSKO

Praví chlapi budou házet pivním sudem a zkoušet pinglův běh

Žireč - Místní sokolové pořádají tuto sobotu na hřišti u Sokolovny 10. ročník chlapského dne. Soutěžit se bude v síle, zručnosti, obratnosti a mazanosti. Účastníci se tak mohou těšit na házení pivním sudem, „pinglův běh“ nebo „oblejzání stolu“. Akce, která začíná v 9 hodin, je součástí tradičního Sokolení, zapojení lidí a rodin do sportovní činnosti.

Majitele panství obviní z kacířství

Kuks - Návštěvníci areálu v Kuksu na Trutnovsku si v sobotu připomenou události z roku 1729, kdy komplex přepadli císařští vojáci, majitele panství obvinili z kacířství a konfiskovali mu tisíce knih. Vojáci budou na místě od 18 hodin, na 20. hodinu je připraven varhanní koncert, rekonstrukce přepadení začne ve 21.30 hodin. Večer zakončí ohňostroj.

Jarmark zahájí Kryštof z Gendorfu

Vrchlabí - Historický jarmark na náměstí TGM zahájí v sobotu od 10 hodin sám Kryštof z Gendorfu. Připraveno je také divadelně šermířské představení Vikingové, kejklířské vystoupení Vagabundus Colective, k dobré náladě bude hrát středověká hudba Musica Canora a řada dalších. Celodenní program ukončí ve 21.30 hodin velká ohňová show.

JIČÍNSKO

Mistrovství začátečníků a blondýnek

Sobotka – Jezdecký klub Sobotka pořádá v sobotu od 10 hodin skokové závody pod Humprechtem. Vrcholem bude parkur stupně S*. Pořadatelé připravili novinky. Tou první je mistrovství začínajících jezdců, druhou mistrovství blondýnek. Na návštěvníky čeká tombola a křtiny hříběte.

Vystoupí Pavlína Jíšová

Lázně Bělohrad V sobotu se koná od 14 hodin Country festival pod Hůrou v nádherném prostředí zámeckého parku. Vystoupí Pavlína Jíšová a přátelé, Sekvoj, Domino, Poutníci, Ivan Hlas Trio a další. Kdo přijede auto nebo motoveteránem a vystaví jej, má vstup zdarma.

K Jičínu vyjde procesí

Dolní Lochov – Pouť na sv. Annu začíná v sobotu v 10 hodin procesím z Dolního Lochova, od 10.30 se koná bohoslužba. Pouť začne v 16.30 v kostele Všech Svatých pod Zebínem, poté vyjde procesí k Jičínu, kde bude od 18 hodin v kostele sv. Ignáce bohoslužba a od 19.30 tamtéž koncert s mariánskou tematikou. Při slavnostech proběhne sbírka na opravu ostruženských varhan.

KRÁLOVÉHRADECKO

Vánoce, Vánoce přicházejí (i v létě)

Hradec Králové – Autokempink Stříbrný rybník připravil na sobotní večer tradiční Vánoce. Areál ozdobí vánoční stromeček, přijede i Ježíšek, který dětem rozdá dárky, připraven je kulturní program a slavnostní menu. To bude zahrnovat smaženého kapra s bramborovým salátem a další vánoční laskominy. V 18 hodin začne program pro děti, o dvě hodiny později i pro dospělé.

Techno, house, trance na letišti

Hradec Králové – Pleasure Island je nováčkem na české festivalové scéně. Koná se od sobotního poledne do nedělního rána ve Festival parku v areálu hradeckého letiště. Jedná se o festival taneční hudby techno, house, trance a hardstyle music, kdy se na sedmi scénách představí zhruba 70 hudebních mágů zvučných jmen, například Paul van Dyk, Markus Schulz, Tocadisco, Gareth Emery a další hvězdy. Pořadatelé očekávají tisíce účastníků od nás i ze zahraničí.

NÁCHODSKO

Festnefest již popáté

Jaroměř – Pátý ročník festivalu Festnefest se uskuteční v sobotu v Masarykových sadech. Cílem akce je představení Diakonie ČCE – střediska Milíčův dům jako nízkoprahového zařízení pro mládež. Na pódiu se postupně vystřídá kouzelník, divadlo z Předměřic a Vosa s programem pro děti. O hudební zážitek se postarají skupiny K2, Whatrock, Pink Floyd revival a Sortiment.

Vehicl Cup nabídne zábavu i vzrušení

Červený Kostelec - Vrchní velitel kostelecké domobrany tímto vyhlašuje branné cyklo-cvičení s názvem – Vehicl Cup 2010, což je veselá projížďka na pokud možno co nejstarším bicyklu a v pokud možno veselém odění. Vyzýváme všechny dobré rodáky ochotné se svým vehiklem padnout za čest a slávu Červeného Kostelce, aby se dostavili v sobotu po 13. hodině k odvodu a následnému cyklocvičení do přírodního areálu u divadla. Pro pozůstalé diváky je připraven náhradní program – koncert dechovky, loutková pohádka a folkové Duo Kmen.

RYCHNOVSKO

Udělejte si kulinářský výlet na Potštejn

Potštejn – Na nádvoří potštejnského zámku vás v sobotu od 14 hodin čeká Česko-polské kulinářské odpoledne. Těšit se můžete na výtvory polských kuchařek z Kladska, prezentaci výrobků firem Podorlicka a ochutnávky specialit a koření z Indie. Proběhne také soutěž o titul „Potštejnská marmeláda 2010“.

Přijďte na letní muzicírování

Dobruška – V neděli se od 17 do 19 hodin na náměstí F. L. Věka koná 4. Dobrušské letní muzicírování s vystoupením swingové kapely z Týniště nad Orlicí PUZZLEJAZZ. Občerstvení je zajištěno, vstupné je volné. Koncert se koná za každého počasí.

SVITAVSKO

Nádvoří zámku po roce provoní bramboráky

Moravská Třebová – Zámecké nádvoří opět provoní bramboráky. Koná se zde totiž festival, který je spojený jak s touto pochoutkou, tak s folkovou hudbou. O hudební program se postará Žofie Kabelková, skupiny Arret, Cop, Quanti minoris. Nebude chybět ani legenda české folkrockové scény AG FLEK. Festival začíná v 16.30 hodin.

Hrad rozezní akustická hudba

Svojanov – Festival akustické hudby bude hostit hrad Svojanov tuto sobotu. Na nádvoří se sejdou muzikanti ze skupin Poutníci, Nová sekce, Frýda a spol nebo Dostavník. Doplní je také kapely Qjeten A.M. Úlet, J.W. band. Akce začíná ve 14 hodin. Hudba bude z hradu znít až do večera.

ORLICKOÚSTECKO

Musica latina, salsa a míchané nápoje

Lanškroun – Římskokatolická farnost za podpory města Lanškroun, Kulturního centra a restaurace U Pastýře zve na „Kulturní léto na farní zahradě“. V pátek od 20 hodin se představí největší latinský orchestr v České republice Mezcla. Hvězdou je vynikající zpěvačka TANDA původem z Kuby. V programu zazní musica latina a salsa. Pro zájemce připraví míchané nápoje profesionální barman.

Přehlídka výtvarné tvořivosti amatérů

Svinná – V sobotu se koná ve Svinné čtvrtý ročník přehlídky výtvarné tvořivosti amatérů a profesionálních umělců spjatých se Svinnou. Letos bude rozšířen o hudební i divadelní vystoupení. Od 13 do 17 hodin je otevřena výstava a v 16 hodin začíná koncert skupiny Ahasver. Od 17.30 hodin začíná autorské představení ve vlastní režii s názvem Životy. Všechny akce proběhnou na hřišti a v přilehlé zahradě ve Svinné, v případě nepohody v budově místní školy.

CHRUDIMSKO

Na KošumberkFestu se bude líbit i dětem

Košumberk - Hrad Košumberk se letos převlékl do nového a s ním i hudební festival KošumberkFest. V sobotu se tady od 17.30 hodin představí šestice kapel. Uslyšíte legendu alternativního punku Už jsme doma, čerstvé vítěze hudebních cen Anděl Květy a Charlie Straight, ale i kapely Banana Split a jeho Moralisté, Atlantic Cable a Hissing Fauna. Prostředí festivalu je přívětivé a dobře se v něm budou cítit i děti. Drinky budou vychlazené a hlad zaženete také snadno.

Náměstí ožije trampskou hudbou

Chrudim - Jedenáctý ročník hudebního festivalu folkové, country a trampské hudby se koná v sobotu a v neděli na Resselově náměstí vždy od 16 hodin.

Folková cihelna láká na druhý ročník

Rosice u Chrasti - V sobotu od 17 hodin jste zváni na 2. ročník Folkové cihelny. Občerstvení je zajištěno - pečené prasátko, mňamky z udírny a samozřejmostí jsou i nápoje. Celý areál je zastřešený, proto se akce koná za každého počasí.

PARDUBICKO

Diskžokejové to rozbalí přímo na písníku

Staré Ždánice – Víkend bude na Pardubicku patřit hlavně hudbě. V pátek a v sobotu se v pískovně Oplatil uskuteční Let It Roll open air festival zaměřený na žánr drum & bass. Budou připraveny dvě scény a desítky diskžokejů. Hudební nadšenci mohou v místě stanovat nebo se koupat v písníku. Program začíná v pátek od 17 hodin.

Tradiční Lijavec Fest open air na hřišti

Sezemice – Už tradiční Lijavec Fest open air se uskuteční tuto sobotu na hřišti v Sezemicích od 13.30 hodin. Vystoupí kapely Punk Floid, N.V.Ú., Promile a další. Pro návštěvníky bude vyhrazen prostor pro stanování. Výtěžek bude věnován na podporu Dětského centra Veská.

Přijďte se projet na drezíně

Rosice nad Labem – Přijďte se projet na drezíně nebo traťmistrovském kole! Zejména pro fanoušky železnice je určen sobotní program v Rosicích nad Labem. Pardubický spolek železniční dopravy tam od 10 hodin pořádá Drezínový den. Na nádraží Pardubice-Rosice nad Labem se návštěvníci mohou povozit na šlapací drezíně. Jako překvapení bude k vidění i svezení traťmistrovské kolo.

24.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Strahovský stadion. Ilustrační foto.

Zase koncovka... Zase remíza

Základní škola Nepolisy - žáci 1. třídy.
5

Naši prvňáci: ZŠ Černilov, ZŠ Nepolisy a ZŠ Prasek

Tip liga: Lídr vyhořel, na paty už mu šlape Cílek

Hradec Králové - Šest pivních plechovek Gambrinusu zůstává v Hradci.

Lidé se loučili s náčelníkem krkonošské Horské služby Adolfem Klepšem

Královéhradecko, Vrchlabí - Stovky lidí, včetně ministryně Šlechtové, se přišly naposledy rozloučit s náčelníkem Horské služby Krkonoše Adolfem Klepšem. Zemřel 10. října.

Z dodávky si udělali autobus

Hradec Králové - Policisté odhalili další přeplněnou dodávku, ve které "cestovalo" 26 pasažérů.

„Náš nejhorší výkon podzimu. Málo snahy a srdíčka,“ řekl Bíl

Hradec Králové - Fotbalová I. B třída má za sebou další díl. Co přinesl z pohledu okresních týmů?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení