Hudebníci se představí v původní sestavě ve složení Martin Brunner a Jiří Vyšohlíd, ale s trochu jinými nástroji a novým stylem. Návštěvníci se mohou těšit na volnou improvizaci ve funky duchu s nezbytnou dávkou (hudebního) humoru.

Uvedení sbírky

Uvedení nové básnické sbírky Moniky Hojné Házím svý stíny do řeky se koná v sobotu v hradeckém Café Na kole od 19 hodin. Básnířka Renata Bulvová o sbírce a Monice napsala v předmluvě tato slova: Monika píše o lásce. Bez sentimentu, bez ironie. Nejde jí o vylévání citů ani o smutek z nenaplněnosti. Ač se její verše rodí z pláče, jsou plné vtipu. V každé básni je Moniky dost, a tedy i na mne zbývá. Mohu se ztotožnit. Ztotožňuji se, a to od poezie chci! Moničiny verše do mne vstupují všemi póry a uzdravují mne. Vpisují se mi pod kůži. Mé prohlášení – Monika je tatérka lásky. Děkuji Hojné, jen ať je mezi námi její poezie hojně.

Představení

Kultovní literatura pro děti na jevišti Divadla Drak: Něžné i veselé příběhy pejska a kočičky, zvířátek, která se ve skutečném světě v lásce zrovna dvakrát nemají. Loutky, živá hudba, světelné efekty a především imaginace budou hlavními prostředky představení, které možná bude pro mnohé diváky jejich první divadelní zkušeností vůbec. Představení začíná v sobotu v 16 hodin.