Vídeňský vztah se smrtí

Pavla Apostolaki vás zavede na nejzajímavější vídeňské hřbitovy, představí vám nejslavnější pohřební průvody a seznámí vás se specifickými zvyky Vídeňanů. A přestože téma vypadá pochmurně, nebojte se. Bude zábava! Ve čtvrtek od 17 hodin v Knihovně města Hradce Králové ve Wonkově ulici.

Veletrh středních škol

Řešíte dilema, kam na střední? Veletrh v Hradci Králové s rozhodováním pomůže. Finále třetího ročníku Prezentace středních škol a zaměstnavatelů se koná v hradeckém Aldisu tento pátek a sobotu. Kromě studijních oborů představí třetí ročník akce s názvem Prezentace středních škol a zaměstnavatelů i volná pracovní místa v regionu. Cílem je představit zajímavé studijní obory žákům devátých tříd a jejich rodičům. Na rozdíl od jiných veletrhů škol, se zde můžete těšit také na burzu pracovních příležitostí. Díky úspěchu předchozího ročníku jsou i letos inspirativní prezentace rozšířené o program zaměřený na čerstvé absolventy, kteří mají často problém s vhodným pracovním uplatněním v začátku své kariéry.

Divadlo pro děti

Inscenace A do třetice všeho… je určena nejmenším divákům a vychází z klasických pohádek, jak je zaznamenali čeští spisovatelé Karel Jaromír Erben, Božena Němcová a další. Inspiruje se slavnou tradicí lidového loutkového a jarmarečního divadla či fenoménem kramářské písně a hledá pro ně nové, současné výrazové prostředky. Přestavení odehraje hradecké divadlo Drak v sobotu od 16 hodin.

Do kina: Milada

Film Milada je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937 - 1950 a vypráví příběh ženy, v jejíž osobnost a životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama. Milada Horáková byla popravena 27. června 1950 i přesto, že tehdejší prezident Československé republiky dostal mnoho žádostí o udělení milosti. O její milost žádali např. Albert Einstein, Winston Churchill nebo Eleanor Rooseveltová. Ústředními tématy filmu jsou svoboda, boj za demokracii, pravda, láska, naděje, moc a oběť, které jsou velmi aktuální i dnes. Cílem filmu je přiblížit osobnost Milady Horákové, její život a osud, nejširšímu publiku v České republice a v zahraničí. Před začátkem filmu bude v rámci festivalu Cinema Open udělena Cena nezávislého filmu Vortex. Promítání začíná v sobotu v osm večer.