Den otevřených dveří

Den otevřených dveří je tradiční akcí hradeckého Domova U Biřičky, který je pořádán v rámci Týdne sociálních služeb v České republice. Domov U Biřičky pomyslně otevírá dveře už ve čtvrtek od 9 do 11 a od 13 do 17 hodin. „Neznamená to ovšem, že jinak je zavřeno. Domov je běžně otevřený k návštěvám stále, v tento den je však připraven doprovodný program,“ uvedla Daniela Lusková, ředitelka domova.

Výstava hub

V říjnu bude v Muzeu východních Čech v Hradci Králové opět k vidění malý kousek lesa. Tradiční výstava začíná ve čtvrtek a trvá do 8. října. Představí živé jedlé, nejedlé i jedovaté druhy hub z lesů v okolí Hradce Králové, Petrovic, Rychnova nad Kněžnou a dalších lokalit východních Čech. Členové mykologického klubu při Muzeu východních Čech v Hradci Králové po celou dobu výstavy zajistí odborný výklad a určování donesených vzorků. Připraveny budou rovněž ukázky pěstovaných hub.

Noc vědců

Dveře Univerzity Hradec Králové se i v letošním roce otevřou v rámci Noci vědců návštěvníkům všech zájmů, profesí a věkových skupin. Univerzita Hradec Králové pořádá v pátek od 18 do 23 hodin speciální program věnovaný mobilitě, kde přiblíží vědu v zajímavém, veselém i hravém tónu. Přijďte si otestovat své geografické znalosti, navštívit poutavé přednášky, projekce filmů či zábavné hry. Těšit se můžete i na divadelní představení, jazykové úkoly pro děti i dospělé, napínavé workshopy, ochutnávky mezinárodních pokrmů, interaktivní dílny a výstavy. Vstup je zdarma a zváni jsou všichni napříč generacemi, pohlavím i vzdělaností. Děti jsou vítány.