Malé oči

Dětský filmový festival Malé oči a jeho ozvěny se koná již v sobotu a v neděli v hradeckém kině Cenrál. Diváky čekají dva dny plné snímků, prohlídek kina, animačních dílen a jiných „kulišáren“ pro všechny, kteří se umí na svět dívat dětskýma očima. Z filmové nabídky se můžete se těšit na: Ovečku Shaun s živým dabingem, Marton seriálu Návštěvníci, Meliésovu Cestu na Měsíc s živým hudebním doprovodem či Cestu do fantazie.

Expozice Být spolu

Koná se výstava o domácí hospicové péči v Královéhradeckém kraji, která je přístupná ve vestibulu Krajského úřadu Královéhradeckého kraje každý den a potrvá až do 3. listopadu.

Výstava fotografií

„A naše nohy stojí již ve tvých branách, Jeruzaléme,“ říká se ve 122. žalmu. Návrat do Jeruzaléma, hlavního města Izraele, je vždy malým svátkem. Návštěva Svaté země bez alespoň krátké zastávky ve Městě míru prostě není úplná. Letnímu horku, zimnímu chladu, nekonečným kolonám, zájezdům poutníků, vlezlým překupníkům a kavárníkům, i tomu zvláštnímu napětí ve vzduchu navzdory. Jeruzalém působí na mysl jako droga. A je jedno, kde jste se stali závislými. Zda to bylo během vlahého večera v Getsemanské zahradě, na střešní terase hotelu Mamilla u sklenice golanského vína, nebo u stánku s falafelem na stojáka. Kéž by šel kus té atmosféry zabalit a vzít domů a pohled na Staré Město vtištěný do paměti se nikdy nerozpil… Výstava fotografií Robina Robina Böhnische – „Jeruzalém – nedělitelný a věčný“ je k vidění v hradecké Studijní a vědecké knihovně až do konce října.