Hasiči

Lovčice a Sbor dobrovolných hasičů srdečně zvou na křest nové cisternové automobilové stříkačky Tatra. Akce se koná v sobotu 10. února od 10 hodin v okolí hasičské zbrojnice v Lovčicích. Připraveny jsou i vepřové hody.

Představení

Hudebně-loutkový příběh podle pohádky H. Ch. Andersena. O touze jedné malé mořské víly, o moři, krásném princi a nesmrtelné duši. O tom, že stojí za to být člověkem a někdy být třeba i smutný. Protože i to může být pěkné, stejně jako být šťastný. To vše čeká diváky dnes v hradeckém Draku.
Účinkuje: Divadlo T601. Hraje: Adriana Kubištová Máčiková. Režijní spolupráce: Dora Bouzková. Scénografie: Karel Czech. Hudební spolupráce: Jindřich Čížek. Hraje se od 15 a 17 hodin ve Studiu Divadla Drak.

Masopust na statku

Na Šrámkově statku v Pileticích se o Masopustní neděli, která letos připadá na 11. února, chystá skvělá akce. K vidění bude porcování prasátka okořeněné komentářem mistrů řezníků a zejména průvod a obchůzky masopustních maškar v provedení folklorních soubo-rů Červánek a Dupák, které mohou návštěvníci podpořit vlastní účastí. Lidové řemeslo předvedou „tetičky Kateřinky“ ze Spolku lidové tvorby a dají tak nahlédnout do tajů některých tvořivých technik jako paličkování, předení na kolovrátku, tkaní nebo zdobení perníčků.

Songfest

Něco málo přes tři týdny zbývá do okamžiku, kdy se rozloučíme s rokem Kohouta a vládu dle čínské astrologie převezme Pes. Na tuto událost každoročně upozorňuje svými koncerty interkulturní festival Songfest.cz. I letos se již posedmnácté vydá na dobrodružnou cestu napříč žánry a s citem propojí evropskou tradici, netradiční hudební projekty a tance s příchutí orientu. Koncertní turné roku Psa odstartuje 14. února v Hradci Králové, kde se v divadle Drak v Hradci Králové se představí mladá nevidomá zpěvačka a klavíristka Ráchel Skleničková, která loni okouzlila mimo jiné publikum Pražského Jara. Spolu s ní vystoupí houslistka Anna Mlinariková.

Roboti a vynálezy

V Ateliéru Hudebního divadla dětem proběhne 15. února od 17 hodin vernisáž nové výstavy obrazů akademického malíře a grafika Josefa Sasky Roboti a vynálezy, která bude přístupná pro veřejnost. Výstava potrvá až do 8. dubna, a to zejména v dopoledních hodinách, kdy budou v Ateliéru HDD probíhat výchovné programy pro děti z MŠ a prvního stupně ZŠ. Ateliér HDD se nachází v Tomkově ulici, č.p. 1232. Více informací na webu www.atelierhdd.cz.