Adrenalinová dráha

V hradeckém Auparku vyrostla adrenalinová dráha, která bude přístupná až do 10. března. Každou sobotu od 10 do 18 hodin se můžete těšit na exhibice špičkových sportovců, které vám vezmou dech, kupu soutěží a sportovních workshopů. Mimo to můžete dráhu vyzkoušet na vlastní kůži, vždy v pondělí, středu a pátek od 13 do 18 hodin.

Listování

Další LiStOVáNí v hradecké kavárně Kraft. Tentokrát se můžete těšit na knihu Fredrika Backmana Co by můj syn měl vědět o životě v podání Lukáše Hejlíka. Fredrik Backman (autor knihy Muž jménem Ove) vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století v půvabné knize plné upřímných obav a nepodmíněných vyznání lásky, která zasáhne srdce všech rodičů, a to dokonce i těch budoucích, potencionálních. Poprvé bude v LiStOVáNí účinkovat jen jeden herec: Lukáš Hejlík je stejného věku jako Fredrik Backman a má stejně starého syna. Akce se koná v pondělí od 20 hodin v hradeckém Kraftu.

Umělecký film

Kino Bio Central: Jan Švankmajer HMYZ
Hospoda na malém městě. Je zavřeno, židle jsou převráceny na stolech. Na věšáku visí „hmyzí šatičky“: sukénky z krepového papíru, papundeklová motýlí křídla, pestře pomalovaná a černé lesklé krovky brouků. U stolu v koutě místnosti sedí šest místních ochotníků: režisér, Růžena, pan Václav, pan Borovička, Ajznboňák Kopřiva a slečna Jitka. Tulák leží doma s ischiasem. Chrobáčice a Kukla ještě nepřišly. „Během zkoušky se prolnou životy ochotníků s osudy Čapkových postav. Režisér – Cvrček umoří pana Václava, milence své ženy. Pan Kopřiva, hrající Parazita sežere slečnu Jitku – Larvičku. Panu Borovičkovi se podaří převtělení do chrobáka tak přesvědčivě, že opustí nadobro svoji lidskou podobu. Během zkoušky se rodí i umírá, čas nehraje roli. A to vše se odehrává na pozadí Čapkovy hry, kde se hmyz chová jako lidi a lidé jako hmyz. „Hra Ze života hmyzu je misantropická hra. Můj scénář jen tuto misantropii prohlubuje, tak jako se prohlubuje podobnost člověka s hmyzem a této civilizace s mraveništěm. Také by se nemělo zapomínat na poselství Kafkovy Proměny.“ říká Jan Švankmajer. Film Hmyz v pondělí od 20 hodin uvádí hradecké kino Centrál. Film osobně uvede Jan Švankmajer v přímém přenosu z kina Lucerna v Praze.