Adrenalinová jízda

Přijďte si vyzkoušet jízdu na špičkových modelech horských kol a nejnovějších elektrokolech. V okolí rybníku Biřička a v přilehlých hradeckých lesích budete moci otestovat jízdu na kolech, o kterých zatím možná jen sníte. Testování závodních MTB a elektrokol se koná v sobotu od 10 hodin u hradeckého rybníka Biřička.

Akční jaro

Na každou dubnovou sobotu hradecký Aupark připravil celodenní program s jednou ze záchranných složek. Tuto sobotu se představí DSA, Besip a Záchranný kruh, příští sobotu pak hasičský záchranný sbor. Celý den je připravena zábava pro celou rodinu, tematické aktivity, soutěže a foto koutek s opravdovými záchranářskými nebo hasičskými rekvizitami. Akce se koná od 10 hodin.

Koncert v Kraftu

Tři kapely v sobotu rozezvučí hradecký klub Kraft. O nálož rockové hudby se postarají kapely Vlněna, Bumfrang3 a Or. Koncert začíná v 20.30 hodin. Vstupné je 100 korun.

Úklid lesa

Obec Mlékosrby ve spolupráci s SDH Mlékosrby, Obcí Kosice a SDH Kosice zve všechny v sobotu dne na akci „Společnými silami za čistý les“. Sraz je ve 14 hodin u Obecní hospody, poté se bude pokračovat směrem k lesu a bažantnici a cestou se bude sbírat to, co do lesa nepatří. Po úklidu bude v bažantnici připravené občerstvení a program pro děti.

S Jawou na cestách

Cestovatelská přednáška Martina Gregora a Michala France se koná v úterý od 16.30 v hradeckém infocentru na Eliščině nábřeží. Martin Gregor a Michal Franc, dva nadšenci do starých motorek, dobrodruzi a cestovatelé, se každoročně vydávají po Evropě na starých Jawách Pionýr a Mustang. Je pravda, že tyto stroje nebyly konstruovány na dlouhé cesty a stěží překonají šedesátku. Ale pokud je pro vás cílem cesta samotná, vůbec vám to nevadí, ba naopak jste rádi, že si užijete okolní krajinu a lépe poznáte místní kulturu. Může se zdát, že jízda na nepohodlném stroji na větší vzdálenosti je jistým sebemrskačstvím. Ale když vás to baví, tak obyčejnou cestu můžete proměnit v neobyčejný zážitek. A Martina i Michala to baví, a tak mají za sebou 19 evropských států a víc jak 20 tisíc kilometrů v sedlech svých veteránů. (Česko, Bosnu a Hercegovinu, Černou Horu, Albánii, Makedonii, Kosovo, Srbsko, Řecko, Moldávii, Rumunsko, Ukrajinu, Slovensko, Maďarsko, Chorvatsko, Itálii, Slovinsko, Rakousko, Polsko, Německo).