Tuto třináctičlenou kapelu tvoří deset muzikantů a tři zpěváci, v čele s kapelníkem Jiřím Vojtěchem.

Nápad založit Březovanku dostal trombónista a tenorista Martin Líska, který tak učinil v březnu roku 1992, kdy se kapela sešla na první zkoušce. Zakládající členové a první muzikanti Březovanky byli žáci Zdeňka Lauterbacha, kteří spolu hráli v mládežnickém orchestru v Čáslavi, a to již od dětství.

Prognózy pro Březovanku od tehdejších zkušených muzikantů a kritiků byly velmi špatné. Říkali, že je to moc hezké, když se parta nadšenců pustí s takovou vervou do práce, ale že to dlouho nevydrží a mladá parta muzikantů se díky změnám ve svém začínajícím osobním životě rozpadne.

Dnes již víme, že tito pánové neměli pravdu a jako zázrak vypadá, že Březovanka ustála všechny složité situace, které nastali a dodnes hraje téměř ve stejné sestavě. V průběhu několika let více než polovina muzikantů Březovanky vystudovala státní konzervatoř a hudbě se věnuje profesionálně, což výrazně přispívá ke kvalitě kapely.

Mužskou pěveckou dvojici tvoří již od počátku Jaroslav Červinka s Miloslavem Kubátem a druhou pěveckou dvojici v oblasti populární hudby tvoří trumpetista Kamil Havelka a kapelník Jiří Vojtěch. Zpěvaček se za dobu existence Březovanky vystřídalo několik. Nový vítr do plachet dostala Březovanka v roce 2005, když přišla nová zpěvačka, finalistka soutěže Super Star Aneta Šmidrkalová, která s kapelou v současné době zpívá.

Repertoár Březovanky je velice široký a pestrý. Jak již bylo řečeno, jedná se o dechový a taneční orchestr, tudíž můžete slyšet českou a moravskou lidovou hudbu včetně orchestrálních a virtuozních sólových skladeb a na druhé straně nejznámější hity české a světové popmusic.

Březovanku máte možnost slyšet a vidět na nejrůznějších kulturních akcích, jako jsou např. plesy, taneční zábavy, koncerty, festivaly a různé oslavy měst a obcí. Za dobu své působnosti kapela získala několik ocenění v podobě prvního místa na významných mezinárodních soutěžích, vydala tři zvukové nosiče a natočila několik televizních a rozhlasových pořadů. Vystoupení této populární kapely, která pobaví všechny generace, lahodí nejen uchu posluchače, ale i oku svými tanečními kreacemi a show.