Během sedmi týdnů jste nám poslali více než dvanáct set e–mailů a korespondenčních lístků se jmény vašich favoritů. Nominace jsou uzavřeny, přichází čas vybrat vítěze. Hlasovat můžete do konce května.

Naše anketa o nejoblíbenější východočeskou kapelu, zpěvačku a zpěváka si vás hned od začátku získala. Vaše nominace jsme brzy počítali na stovky. Díky jim jsme zjistili, jak velké a hustě obydlené je východočeské hudební nebe.

Rockeři i dechovka

V aktuální tabulce nominovaných, kterou jste si v Deníku mohli přečíst každý pátek, se objevila známá jména zpěváků a zpěvaček z televizních soutěží, místní rockové kapely, dechovky, taneční orchestry, folkové skupiny, punkové i swingové formace a jejich frontmani. O některých z nich jsme věděli pramálo nebo vůbec a hledali na internetu. Pokaždé úspěšně.
Pohotovost

Z e–mailů i korespondenčních lístků bylo zřejmé, že fanoušci každého želízka v ohni leckde vyhlásili nejvyšší pohotovost a hlasovali ostošest. Informace o anketě a výzvy k hlasování se dokonce objevily na webových stránkách fanklubů nejedné zdejší kapely. Ano – o svoje hrdiny jste bojovali jako lvi.

Vyvolení

Nyní, po sedmi týdnech nominací, vám předkládáme tabulku s deseti nejčastěji nominovanými v každé ze tří kategorií. Deset kapel, deset zpěvaček a deset zpěváků, z nichž v následujících dvou měsících budete stejným způsobem vybírat vítěze.

Od páteku 2. dubna do 31. května tedy počítáme vaše hlasy pro jednotlivé finalisty. Pište nám opět na starou známou e–mailovou adresu muzikant@denik.cz nebo pošlete korespondenční lístek na poštovní adresu Deník východní Čechy, Kladská ul. 17, 500 03 Hradec Králové 3. Nezapomeňte na něj připsat heslo Muzikant.

Ať už zvolíte kteroukoliv z možností, hlasujte, prosím, vždy jen pro jedno jméno z každé kategorie. Můžete hlasovat ve všech kategoriích, ve dvou nebo pouze v jediné.

Do prázdnin

Počátkem června sečteme všechny vaše hlasy a do prázdnin vyhlásíme ona očekávaná jména vítězů. Do konce školního roku se pak pokusíme pozvat kompletní sestavu vítězné kapely i zpěváky v jeden den na jedno místo, abychom jim předali ceny. Počítáme s tím, že na slavnostní setkání s vašimi vítězi pozveme i některé z vás, hlasujících, kteří budou mít štěstí při losování mezi došlými e–maily a korespondenčními lístky.

Jde o popularitu

Stejně jako ve všech anketách tohoto typu, také v té naší bude dost zklamaných a taky tak trochu naštvaných. Náznaky jsme tu a tam registrovali už mezi nominačními hlasy typu: „Proč se mezi nominacemi objevila kapela XY, když té naší YZ nesahá ani po paty.“

Důvod je jednoduchý: v naší anketě jde totiž o popularitu, oblíbenost, přízeň fanoušků – nikoliv o těžko měřitelnou kvalitu. Nejde ani o velké peníze, ani o oficiální doživotní titul předávaný v živém televizním přenosu.

Přízeň fanoušků naopak měřitelná je – a bývá často také jedinou odměnou pro ony stovky muzikantů, které tam u vás doma milujete.

Finálové desítky

Nejoblíbenější kapela:
Komunál, Zemědělské družstvo, Doklobouku, Epitaph, Gentlemen Singers, Galaxie, Melodybrass, Rybelles, Vichr Orlických hor, Epitaf
Nejoblíbenější zpěvačka:
Leona Šenková, Jana Čižinská, Kamila Nývltová, Lada Holanová, Hana Pecinová, Jiřina Vojtěchová, Hana Kosnovská, Ivana Musílková, Magdalena Kadlecová, Kristýna Kudrnáčová
Nejoblíbenější zpěvák:
Jan Bendig, Luboš Suchánek, Miloš Dvořáček, Radek Řezníček, Radek Drobný, Jakub Kubín, David W. Kangas, Jarek Řišica, Ota Petržilka, Lukáš Kalous