Konal se na přelomu srpna a září, další ročníky festivalu se již uskutečnily vždy třetí červencový víkend. Přestože prvnímu ročníku počasí nepřálo, své diváky a posluchače si rockový festival našel a ti si to řádně užili. Nelehký začátek však pořadatele nezlomil, spíše naopak. Především díky obrovské přízni fanoušků se pustili do přípravy dalších ročníků.  A vyplatilo se!  S každým rokem zájem účastníků o tento festival roste doslova raketovým tempem.

Ve dnech 17. a 18. července se tedy uskuteční již 4. ročník hudební akce The Legends Rock Fest, kterou vždy provází i divácká soutěž O nejúspěšnější kapelu. Každý z účastníků festivalu dostane při  vstupu do areálu hlasovací žeton. Ten pak může přidělit, a tím dát svůj hlas, kterékoliv z účinkujících kapel.  Skupina s nejvyšším počtem získaných hlasů získává prestižní diváckou cenu.

Jedná se o sošku, kterou již tradičně zhotoví SPŠ kamenická a sochařská v Hořicích. Je nejstarší školou daného zaměření v celé Evropě. V prvním ročníku sošku vyhrála kapela Komunál, druhý rok zvítězila kapela Škwor a ve třetím ročníku festivalu se stala vítězem divácké soutěže kapela Dymytry. Fanoušci  Komunálu  a Dymytry se mohou těšit, že se i letos ,,utkají" v boji o zisk další sošky.

Hudební legendy

Účastníci festivalu se však mohou těšit na celou řadu dalších jedinečných kapel a skvělou zábavu.  Svoji účast potvrdily takové legendy jako Citron, Kreyson s Ládou Křížkem, Krucipüsk s Tomášem Hájíčkem, Merlin s Danem Horynou, Motorband, Titanic. Mladou energickou generaci zde zastoupí našlapaní  Destoyself z Děčína, metal-rocková Enola Gay či crossover-rocková formace Flattus. Do kotle se zárukou největšího varu také přiloží své polínko další osvědčené formace jako jsou Doga, Traktor, Daniel Krob, Matahari a Alžběta.

The Legends Rock Fest je festivalem s jedinečnou atmosférou a osobitou, téměř rodinnou pohodou.  Letos k tomu jistě přispěje i soutěž  o nejoriginálnější fans klub. Nebudou chybět ani autogramiády a možnost fotografování s účinkujícími interprety.

Pro mnohé fanoušky bude osobní setkání s hudebníky jistě nevšedním zážitkem. Jedinečné atmosféře přispívá patrně i zasazení festivalu do krásné přírody v Podkrkonoší, možnost koupání na unikátním prvorepublikovém koupališti Dachova a řada dalších odpočinkových aktivit.

Opět nebude chybět skvělý celovíkendový non stop catering a další služby na dobré úrovni. K dispozici zde jsou zděná sociální zázemí s umývárnami a sprchami. Zkrátka, chcete-li si dopřát pořádnou porci zážitků, musíte být 17. a 18. července opět u toho!   (zl)