„Až do dnešního dne nám počasí vždy přálo. Za 22 představení jsme měli třikrát déšť, ale krátkodobý, který program moc neovlivnil. Dnes je první den, kdy prší soustavně a navíc je vítr, takže jsme dětské atrakce ani nestavěli. Dlouho jsme se rozmýšleli, zda postavíme pódium a zkusíme aspoň večerní program. Nakonec jsme to přece jen zkusili,“ uvedl Jan Machek, ředitel obecně prospěšné společnosti Terra nostra – malebný kraj, která mobilní artistní show po třiadvaceti městech pořádala.

Show dostala zvláštní název KdybyKulich, organizátoři ji totiž pojali jako zimu v létě s možností stavění sněhuláků, koulování a podobně. Hradecké děti kvůli počasí přišly například o stavění látkových sněhuláků, házení papírovými kuličkami na terč, běh na lyžích, soutěže na počítačích, malování nebo chytání dřevěných ryb.

Akce byla součástí projektu Živá města, živé památky, který má propagovat města Českého dědictví UNESCO a České inspirace. I přes hradeckou zradu počasí se show podle Jana Machka setkala s ohlasem, takže pořadatelé uvažují, zda udělat z KdybyKulich tradiční akci.