Začíná se od 17.45 hodin a těšit se můžete třeba na Joyce DiDonato, která vystoupí v titulní roli Eleny – dívky, o níž usilují hned dva nápadníci.  Juan Diego Flórez  zase ztvární další belcantovou roli – Giacoma, shovívavého krále Skotska. Orchestr Metropolitní opery bude řídit Michele Mariotti a na jevišti dále stanou Daniela Barcellona v kalhotkové roli Malcolma, John Osborn jako Rodrigo a Oren Gradus v roli Douglase.   (re)

Kyklos Galaktikos už v pátek večer v Klubu čp. 4

Hradec Králové - Alternativní hiphopová formace  Kyklos Galaktikos vystoupí společně s djkou a moderátorkou Radia Wave Mary C a nadějným hudebním producentem Terrence NNSCK dnes večer  v Klubu čp. 4 v Hradci Králové.

Kyklos Galaktikos,  kteří v těchto dnech vydali nové album Mezi lovci mezer, jasně dokazují, že tento hudební projekt Jana Buriana ml., Jaroslava Hrdličky a nyní i Michaely Švédové je zjevením na české hiphopové scéně. Svěží mix poezie, banality, bizarnosti i ironie, inovativní zvuk, slovní spojení útočící především na pudovou stránku a technicky vzato bozi, takové jsou první mediální ohlasy na právě vycházející druhou desku trojice Kyklos Galaktikos.

Jejich experimentální hudební pojetí v celé síle a duchu projevu v kombinaci s výtečně produkovanými elektronickými beaty a obsahem, který se pohybuje od filozofických vrcholů po nekorektní expresi dokazuje, že jejich potenciál stojí za pozornost a sklízí nadšené ohlasy v recenzích u odborné veřejnosti i u publika při neopakovatelných hudebních vystoupeních díky interaktivnímu a divadelnímu koncertnímu pojetí.   (zk)

Pátek s Českým rozhlasem: Den v pohybu

Východní Čechy - Právě na dnešní den, pátek třináctého  března pro vás Český rozhlas Hradec   Králové  připravil  další netradiční den – Den v pohybu. Součástí kontaktního celodenního vysílání, spojeného se soutěží, bude  tříhodinový přímý přenos  z veletrhu   cestovního ruchu Infotour a Cykloturistika, který se koná v královéhradeckém Aldisu.

Moderátoři Pavel Kudrna a Lada Klokočníková vám mezi devátou a dvanáctou hodinou představí nabídky cestovních kanceláří, novinky v cykloturistice, nejlákavější turistické zajímavosti a chybět nebudou ani  testovací jízdy elektrokol. Hlavním hostem přímého přenosu po desáté hodině bude  známá cvičitelka Hana Kynychová, která poradí, jak se udržet v kondici. A pokud během dopoledne přijdete k rozhlasovému stanu, můžete si s trenérkami  ze studia Fitstyle vyzkoušet i nové druhy cvičení.   (so)

Šarmantní osobnost roku čeká na vaše hlasy

Východní Čechy - Devatenáctý ročník ankety Šarmantní osobnost roku zná finalisty. Desítka "šarmantních" za rok 2014 vzešla z tipů, které posluchači Českého rozhlasu i čtenáři Deníku poslali do konce uplynulého roku. Teď je čas vybrat absolutního vítěze. Do konce března vyplňte a pošlete kupon (čas od času vychází v tištěné verzi Deníku) na adresu: Český rozhlas, Havlíčkova 292, 50101 Hradec Králové. Vítěze vyhlásí Český rozhlas na galavečeru v královéhradecké Filharmonii 10. dubna.   (os)