Autorem hry je mladý český scenárista a režisér Patrik Hartl, který je mimo jiné podepsán také pod divácky úspěšným celovečerním filmem Taková normální rodinka (2008).

„Skoro nikdo není se svým životem úplně spokojený,“ říká Patrik Hartl o zápletce své nejnovější komedie ze současnosti. „A opravdu jen málokdo má takovou kliku, že najde ideálního partnera, se kterým dokáže být skutečně šťastný. Většina lidí se prostě musí v manželství hodně snažit a dělat při hledání dokonalého partnerského soužití dost velké kompromisy. Příběh Kláry a Báry vypráví o tom, co se může stát, když jedné z kamarádek po řadě takových kompromisů už rupnou nervy a pokusí se radikálně svůj manželský život změnit.“

Kamarádky

Hlavní ženské role svěřil autor scénáře a režisér Patrik Hartl svým dvěma „dvorním“ herečkám – Evě Holubové a Ivaně Chýlkové, které pojí mnohaleté přátelství také v osobním životě. Obě současně patří k nejlepším soudobým českým herečkám. Právě jejich výkony na jevišti jsou důvodem, proč komedie Klára a Bára patří už několik let k nejnavštěvovanějším zájezdním divadelním představením.

Oběma hvězdám na jevišti asistují Mojmír Maděrič a Jan Holík v aleternaci s Romanem Štabrňákem.

Lístky pro vás

Chcete vyhrát volné vstupenky na představení? Napište na ivana.fricova@denik.cz název alespoň jednoho filmu a jedné další divadelní inscenace, v nichž se Eva Holubová a Ivana Chýlková objevily společně. Autorům tří nejrychlejších správných odpovědí pošleme po dvou volných vstupenkách.