Nadcházející divadelní sezona je pro Klicperovo divadlo již 127. v historickém pořadí! Tím pravým startem divadelní sezony je festival velkých malých divadel Čekání na Václava ve dnech 28. září až 28. října. Letos již poosmé.

Z domácí půdy

Festival během měsíce mezi dvěma státními svátky nabídne směs úspěšných titulů z vlastní produkce minulých sezon: Dámskou šatnu, Petrolejové lampy, Věc Makropulos, Ještěry, Dobře placenou procházku, Noc oživlých mrtvol, Hadriána z Římsů, Detektor lži, Marnou lásky snahu, Sherlocka Holmese, Světáky, Klub autistů, Mrzáka inishmaanského a Jedlíky.

Hosté

Vedle nabídky domácí scény se diváci mohou těšit na spoustu atraktivních hostů a hereckých osobností: Blanku Bohdanovou a Stanislava Zindulku, Alenu Vránovou, Václava Postráneckého a Martu Vančurovou, Janu Synkovou, Pavla Nového, Jana Přeučila a další kolegy z Ypsilonky, Elišku Balzerovou, Tomáše Töpfera, Zdeňka Maryšku a další z Fidlovačky, Jiřího Suchého, Jitku Molavcovou a ostatní hvězdy Semaforu, Cimrmany v čele se Zdeňkem Svěrákem, Emilii Vášáryovou, Milana Lasicu, Milana Kňažka a další ze Studia L+S Bratislava, Jaroslava Duška s jeho improvizacemi, za Divadlo Viola Praha pak Josefa Somra, Davida Novotného a Barboru Munzarovou a ve vynikající One women show Evu Pavlíkovou z Divadla Andreje Bagára Nitra, Divadlo Husa na provázku s legendární Baladou pro banditu a mnohé další.

Premiéry

Klicperovo divadlo chystá pro nadcházející 127. sezonu osm premiér. Půjde o novinky, z nichž šest se odehraje na hlavní scéně Klicperova divadla, jedna ve Studiu Beseda a jedna na komorní scéně V podkroví.

(zd)