Všichni, kteří ještě neviděli Prodanou nevěstu v režii Vladimíra Morávka a Silnici, kterou v Hradci Králové podle jednoho z nejslavnějších filmů všech dob Federica Felliniho nastudoval Martin Stropnický, mají opět šanci.

Už v pátek se na prkna Klicperova divadla vrátila velmi úspěšná Silnice, která před časem po pouhých šesti uvedeních zmizela z repertoáru kvůli baby boomu v hereckém souboru. Obnovená inscenace bude mít půvab i pro ty, kteří ji už u Klicperů viděli. Roli Gelsominy totiž místo hostující Veroniky Žilkové nastudovala domácí Pavlína Štorková. Diváci ji už znají jako Mařenku v Prodané nevěstě nebo jako otrokyni Adelmu v inscenaci Turandot.
Druhé šance se dočkala také Prodaná nevěsta, která je po muzikálu Balada pro banditu druhou nejúspěšnější inscenací Klicperova divadla všech dob. Premiéru měl tento skvělý kus z „Morávkova období“ už v roce 2004. Tu obnovenou absolvuje příští středu na jevišti studia Beseda.

Také Prodaná nevěsta se vrací v novém obsazení. V roli Esmeraldy diváci uvidí Martu Zaoralovou, která hraje v Hradci teprve první sezonu, a v roli Běly pak stále populárnější Kristýnu Kociánovou, sestřičku Mirku z první řady televizní Ordinace v růžové zahradě.