Akce začne v pátek už v 17 hod besedou o zneužívání zvířat a promítáním uznávaného dokumentárního filmu Earthlings - Pozemšťané. Hostovat budou tvůrci projektu OTEVŘI OČI. V 19 hod se rozjede představení Košičan 3 pražského divadla VOSTO5.

Z Prahy přijedou zahrát také THE BLISS, nadějná indie rocková kapela, u které se i kritikové shodnou, že má před sebou budoucnost. Následovat budou LIKE SHE z Ostravy. „V čele téhle elektro punkové kapely stojí výtvarná umělkyně Malina. Právě skvěle zpracovaná vizuální složka, do které patří vlastní videoprojekce a kostýmy, je podstatnou částí jejich živelných show“, sdělila dramaturgyně festivalu Simona Zatloukalová. Večer zakončí zvukový experimentátoři NAPALMED z Mostu, kteří na české undergroundové scéně fungují již 14 let. Sobota začne besedou na téma zneužívání zvířat, tentokrát bude v režii Michala Kolesára z REALITA.TV. Tematicky bude zaměřena na Pokusy na zvířatech, promítat se bude film This is vivisection.

Po 18. hod odlehčí atmosféru PRINCE ALFREDO AND THE WARRIORS. „Alfredo je multiinstrumentalista, který se narodil v Kongu a poslední 2 roky žije v Praze. Kdo má rád takzvanou worldmusic, přijde si na své. Chytlavé rytmy ve spojení s tradiční africkou hudbou jistě pozitivně naladí každého“, zve na „Prince s válečníky letních festivalů“ Zatloukalová.

V 19:30 začne svoje představení trojice performerů z Prahy s názvem RADIO IVO. Jejich rozhlasová hra přenesená na divadelní prkna se jmenuje Život nedoceníš a je plná, jak jinak, příběhů ze života. Výrazová civilnost a zvukový realismus v pozvolném tempu.

Ve 21 hod to rozjede se svým setem DJ VENTOLIN alias David Doubek. Ventolin vyzývá: „tancuj, medituj, miluj a spoť se!“ Jde sám příkladem a je tak naprosto strhující.

Od 22 hod nám zazpívají Děvčátka pár písniček od Pavla Bobka. Od jejich posledního vystoupení na KLÍDEK FESTU děvčátka zpracovala a přivezla další songy.

Postpunkový sound a energii 80. let přivezou CASSETE z Prahy. Kapela tvrdí, že se inspiruje elektronickou a industriální avantgardou. Zahrají zhruba od 22:30.

Večer uzavře dvojice DJ FM Kopýtko z Prahy. Tanec na hraně. Do housového podkladu znějí metalové kytary, disco se promění v noise, remixy na klávesy, recitace na živo. To je to pravé na dojezd! Pro návštěvníky akce bude připraven také doprovodný program.

Po celou dobu akce bude probíhat SECOND HAND oblečení. "Máš něco co už nenosíš a chceš to střelit? Přines to kdykoliv v průběhu akce k nám a my to zkusíme!“, vyzývá Simona Zatloukalová.

„Návštěvníci si mohou prohlédnout tvorbu GRAFFITI na legální ploše, výstavu na téma práva zvířat, nakoupit ve stánku s produkty s FAIR TRADE zbožím a podpořit tak zemědělce, pěstitele a řemeslníky z rozvojových zemí“, dodala na závěr.

Vstupné na celý program je 100 Kč na oba dny, na jeden den 70 Kč.

Festival je pořádán s finanční podporu města Hradec Králové. Více informací na www.prostorpro.cz a www.myspace.com/klidek.

KLÍDEK FEST 9

9. – 10. 5. 2008pátek 9. 5.

17:00
PROJEKT OTEVŘI OČI
Projekt Otevři oči se snaží ukázat lidem pravdu o každodenním utrpení zvířat, reálném pozadí živočišné výroby, pokusech na zvířatech a dalších případech zneužívání mimolidských bytostí. Promítat se bude film EARTHLINGS /Pozemšťané/. V případě většího zájmu budou připraveny i další filmy.
http://pomozte-jim.blog.cz/0704/projekt-otevri-oci
www.goveg.cz/earthlings/

19:00
DIVADLO VOSTO5 /Pha/
Košičan 3
Noční rozhlasový pořad určený pro posluchače osamělé, opuštěné a neúspěšné. Pořadem Vás provedou jako každý týden moderátor Pavel Pláteník a jeho stálý host, sólista Příbramského divadla v Příbrami Karel Krautgartner. Právě díky tomuto pořadu je možné sledovat nejdojemnější milostný příběh všech dob! Setká se Jarmila T. se Standou Pleskotem? Kde a za jakých okolností? Vlaková souprava je již odbržděna a my máme celý noční pořad před sebou!
www.vosto5.cz

21:00
THE BLISS /Pha/
indie post hardcore
Moderně pojatý rock s ukřičenými melodicko hardcorovými pasážemi, zahraný s přehledem. Mezi kapely, které jejich tvorbu ovlivňují, řadí například At the drive in, The Cure, Sparta a Queens of the Stone age.
www.thebliss.cz
www.bandzone.cz/thebliss
www.myspace.com/theblisscz

22:00
LIKE SHE /Ostrava/
elektroflorbal jing jang pang z nuOVY
Elektro kořeněné punkem. V čele téhle kapely figuruje výtvarná umělkyně Malina. A právě skvěle zpracovaná vizuální složka, do které patří vlastní videoprojekce a kostýmy, je podstatnou částí jejich živelných show.
www.myspace.com/likeshe
www.myspace.com/pavlamalinova

23:30
NAPALMED /Most/
industrial experimental electro
Intenzivní industriální insultace. Kapela, která hraje už od roku 1994 na vše možné i nemožné.
www.napalmed.cz
http://bandzone.cz/napalmed
www.myspace.com/napalmed


sobota 10. 5.

16:00
REALITA.TV
Beseda se zakladatelem REALITA.TV Michalem Kolesárem, který je mimo jiné známý jako organizátor přímých akcí na záchranu zvířat, např. slepic z velkochovů či lišek. Tentokrát povede diskuzi na téma "Pokusy na zvířatech" a nebojí se jít do konfrontace.
REALITA se soustředí na zvířata, která jsou v ohrožení v tomto okamžiku. REALITA více než hodnotu živočišného druhu zdůrazňuje hodnotu individuálních životů. REALITA neuznává nárok lidí vlastnit jiná zvířata.
www.realita.tv

18:00
PRINCE ALFREDO AND THE WARRIORS /Pha/
reggae world music
Alfredo je zkušený muzikant – multiinstrumentalista, který se narodil v Kongu, ale žil a také hrál v Jižní Africe v Kapském městě. Po přestěhování do Prahy na jaře 2006 si našel místní hudebníky a založil kapelu s názvem Prince Alfredo and the Warriors. Jejich hudbě dominují chytlavé rytmy ovlivněné tradiční Africkou hudbou.
http://bandzone.cz/princealfredoandthewarriors
www.myspace.com/princealfredoandthewarriors

19:30
RADIO IVO /Pha/
Život nedoceníš
Rozpačitá trojice performerů podává vcelku suverénní výkon. Rádio IVO je přenesení rozhlasové hry na divadelní prkna bez jakékoli transformace. Pouze s možností vidět její vznik. Výrazová civilnost a zvukový realismus v pozvolném tempu. Normální příběhy ze života.
www.myspace.com/radioivo

21:00
DJ VENTOLIN /Jeřice/
dance electro
Ventolin je živý taneční projekt Davida Doubka. Ventolin hraje živě na MPC2000XL, sampler a světelný pult předkonstruované vlastní tracky, které na živo spojuje a modifikuje. Nepoužívá žádné samplované nahrávky. Ventolin vyzývá: tancuj, medituj, miluj a spoť se! Jde sám příkladem a je tak naprosto strhující.
www.myspace.com/djventolin

22:00
DĚVČÁTKA /HK, Pha/
bobek music
Písničky Pavla Bobka v podání dvou děvčátek. Od jejich posledního vystoupení na Klídek festu děvčátka zapracovala, aby přivezla další songy.

22:30
CASSETE /Pha, Jeřice/
psychedelic postpunk
Kapela se inspiruje postpunkovým zvukem a energií raných 80. let, elektronickou a industriální avantgardou. Melancholie, hypnóza, náměsíčnictví, láska, zkreslené zvuky a intenzivní tep basů a bicích. Koncert dotváří lightshow a videoprojekce A. Schwarze.
www.myspace.com/cassetecz

23:30
DJ FM KOPÝTKO /Pha/
sublimetal-dance
Tanec na hraně. Do housového podkladu znějí metalové kytary, disco se promění v noise, remixy na klávesy, recitace na živo. To je to pravé na dojezd!

Posláním občanského sdružení PROSTOR PRO je vytvářet a nabízet prostor pro sociální a volnočasové aktivity zaměřené především na děti a mládež. Již od roku 2000 pomáhá dětem a mladým lidem v obtížných životních situacích. Hlavním projektem je šestým rokem Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež KLÍDEK. PROSTOR PRO dále zastřešuje Mateřský klub POHODA pro maminky na mateřské dovolené a Terénní sociální práce STREET. Pro veřejnost pravidelně pořádá Zážitkové akce LABYRINT LAN, Multikulturní festivaly KLÍDEK FEST, pohodové MALOVÁNÍ NA CHODNÍK a nově GRAFFITI STREET JAM.

Více informací na www.prostorpro.cz a www.myspace.com/klidek.

Další užitečné odkazy:
http://pomozte-jim.blog.cz/0704/projekt-otevri-oci
www.goveg.cz/earthlings/
www.vosto5.cz
www.thebliss.cz
www.bandzone.cz/thebliss
www.myspace.com/theblisscz
www.myspace.com/likeshe
www.myspace.com/pavlamalinova
www.napalmed.cz
http://bandzone.cz/napalmed
www.myspace.com/napalmed
www.realita.tv
http://bandzone.cz/princealfredoandthewarriors
www.myspace.com/princealfredoandthewarriors
www.myspace.com/radioivo
www.myspace.com/djventolin
www.myspace.com/cassetecz