Středeční večer patřil na hradeckém Masarykově náměstí zpívání koled. Přišly stovky lidí. V mimořádné a příjemné atmosféře předvánočního času, který pro kolemjdoucí připravil Hradecký deník, si každý, kdo chtěl, mohl zazpívat a nechat se unášet vánoční náladou. „Program na Masarykově náměstí mě nadchl. Koledy zpívám ráda, a když se přidá celá řada dalších zpěváků, má to sílu,” řekla hradecká účastnice programu Viktorie Hrázná. Nad večerem převzal záštitu hradecký primátor Zdeněk Fink, který zároveň návštěvníkům naléval punč. „Vánoce trávím jako většina lidí, nejraději v rodinném kruhu. Několik koled znám, avšak sám nejsem dobrým zpěvákem, takže bych si zanotovat netroufl.”

Mnozí se určitě přišli nadechnout a zastavit. Aby ne. Vždyť Vánoce pro mnohé paradoxně znamenají místo pohody a klidu jedno z nejstresovějších období v roce. To však v žádném případě neplatilo na Masarykově náměstí. Lidé popíjeli voňavý punč a užívali si nabídnutý program. Někteří s vervou prozpěvovali koledy, jiní si jen tak zlehka pobrukovali do vousů.

Na místě vystoupil Český chlapecký sbor Hradec Králové se sbormistrem Jakubem Martincem, dále žáci První soukromé základní školy v Hradci Králové a Základní školy Sion J. A. Komenského v Hradci Králové.

„Líbilo se mi vystoupení Českého chlapeckého sboru. Byl to mimořádný zážitek,” prozradila Michaela Látalová z Hradce Králové.

Podvečerem provázel muž mnoha povolání: kuchař, herec a moderátor v jedné osobě Ivan Vodochodský. Na místo přišlo množství Hradečáků, kteří tak podpořili unikátní projekt, při kterém zpívání tří koled mělo spojit Česko.

Všem čtenářům děkujeme, že přišli na Masarykovo náměstí.