Od 17 hodin se ve sportovní hale Orlovna koná slavnostní koncert Koletovy hornické hudby k výročí. Při této příležitosti přijede „Koletovce“ pogratulovat celá řada významných hostů. Snad nejznámějším gratulantem bude Václav Hybš. Další populární tváří bude Vladimír Popelka, který pro rtyňskou hudbu zaranžoval spoustu nádherných skladeb. Celý koncert bude snímán pěti kamerami a obraz přenášen na velké plátno. Slavnostním koncertem však sobotní večer neskončí. Pro širokou veřejnost je připraven hned po jeho závěru společenský večer, na kterém všem k poslechu, tanci a zábavě zahraje skupina Koplaho Band.

Také v neděli 31. května je na co se těšit. Program začne v 13.50 hodin v přírodním areálu Na rychtě (při nepříznivém počasí ve sportovní hale Orlovna). Oblíbený moderátor a zpěvák Karel Hegner nejen slovem, ale i zpěvem provede diváky koncertem plným známých melodií. Ty zazní postupně v podání Podnikového dechového orchestru Škoda Auto Mladá Boleslav, Dechového orchestru města Hradec Králové, Dechového orchestru ZUŠ Čáslav a Koletovy hornické hudby.

Na závěr si všichni muzikanti, jak je již dobrým zvykem, zahrají při společném „monstrkoncertu“.

První oficiální zmínka o Koletově hudbě je v místní kronice, kdy se v roce 1864 podílela na otevření Obecné školu ve Rtyni v Podkrkonoší. (zr)