Od 19.30 hodin zde začíná představení hry Jo, není to jednoduché od francouzského dramatika Jean–Clauda Islerta.
Bláznivá komedie, kterou do Pardubic přiveze pražská agentura 6P, se točí kolem stárnoucího profesora geometrie (Petr Novotný), který má poměr se svou o 40 let mladší žačkou (Klára Jandová). Do profesorova bytu se však neustále vrací jeho bývalá manželka Marion v podání Uršuly Klukové.

Profesor proto musí neustále lhát a kličkovat, svou milenku musí občas skrývat či vydávat za někoho jiného. A to pak ještě do děje vstupuje záhadný Marco, kterého hraje Jaroslav Sypal. I ten je manipulován do neskutečných rolí a převleků. Stane se tak z něho například falešný instalatér, ukrajinský elektrikář či nepravý milenec hlavního hrdiny.

Tato ztřeštěná komedie byla s úspěchem uváděna v Paříži, kde získala i několik cen. Agentura 6P ji uvádí v české premiéře.
„Hru jsme zkoušeli tři měsíce, ale připravovala se několik let. Stále se nedařilo najít optimální obsazení. A když se to konečně podařilo, první den zkoušek onemocněla představitelka Marion Adéla Gondíková. Naštěstí operativně zaskočila Uršula Kluková,“ popsal strasti při zkoušení inscenace herec a bavič Petr Novotný.

„Hru jsme zkoušeli u nás doma na zahradě – měli jsme k dispozici bazén, houpací síť, základní potraviny, všechny to moc bavilo,“ dodal představitel hlavní role.

Lukáš Dubský