Právě vychází vaše dvanácté album. Jak dlouho vznikalo 
a proč vlastně dostalo název 
U zašlejch časů?
Je těžké říct přesně, jak dlouho vznikalo. Některé písničky, které na desce jsou,  začaly vznikat už  před dvěma lety a pak ležely v šuplíku, některé vznikly spontánně ve zkušebně  dva měsíce před nahráváním alba. V podstatě se dá říct, že cílená práce na albu  trvala zhruba tři čtvrtě roku. Název U zašlejch časů vychází ze stejnomenné písničky, která je o nás a připadalo nám, že nejpříhodnější je pojmenovat desku právě takto. Prostě se nám to zalíbilo.

Které skladby jste na album zařadili a kterou z nich tipujete na největší hit?
Skladby jsou až na jednu či dvě výjimky o lidech, kterým se děje něco nedobrého, a co buď potkalo nebo jednou potká většinu z nás. On si každý nese ty své bolístky životem, ať už způsobené sebou samým, či druhými. A o těch bolístkách a bolestech je naše nové cédéčko… Ještě si netroufám odhadnout, která 
z písniček se bude líbit nejvíc, ale podle prvních ohlasů je dost oblíbená Pro nás není místo v nebi, a taky  skladba Strom.

Jak se k vašemu novému albu staví východočeská rádia? Hrají vaše písničky?
V současné době jednáme
o zařazení do programu na rádiích Hey a Beat, snad to dobře dopadne. Ono je také možné, že se už písničky z nového alba někde v éteru objevily, aniž bychom o tom věděli. Málokdo z kapely totiž poslouchá rádio.

Album U zašlejch časů teprve čeká na svůj křest. Máte spoustu fanoušků, kteří by rádi byli při tom.
Chystáme velkou akci na sobotu 17. listopadu v Králíkách u Nového Bydžova. Bude to křest spojený s natáčením DVD, na němž se mimo jiné objeví řada zajímavých hostů. Především těch, kteří Komunálu nějakým způsobem pomohli a pomáhají, a také ti, kteří se podíleli na tvorbě našeho nového cédéčka. A co  albu U zašlejch časů popřát? Ať naše nová deska potěší co nejvíce lidí, to je účelem každé muziky… Naší tedy určitě!