Hosty benefičního koncertu budou americké smyčcové kvarteto Ciompi kvartet, které na klavír doprovodí klavíristka Patricia Goodson. S Ciompi kvartetem bude účinkovat i člen českého Stamicova kvarteta Josef Kekula, který zastoupí americkou houslistku Hsiao-mei Ku. Tento projekt se stane součástí jejich evropského turné.

Všichni umělci se vzdali nároku na honorář, vytěžek z tohoto koncertu bude věnován projektu Adopce na dálku Diecézní charity Hradec Králové, který je zaměřen na podporu vzdělávání dětí z indického regionu Karnataka – Diecéze Belgaum.


Projekt Adopce na dálku, který pomáhá již tisícům dětí z nejchudších rodin v indické Karnatace získat vzdělání, podporují přes Diecézní charitu Hradec Králové tisíce českých dárců. Mezi nimi více než sedmdesát organizací a škol. „Výtěžek benefičního koncertu věnujeme na dostavbu a vybavení školy v Manchhe, kterou navštěvují chudé indické děti, podporované v rámci projektu Adopce na dálku,“ říká Gabriela Sebö z Diecézní charity Hradec Králové, vedoucí projektu Adopce na dálku.

Ciompi kvarteto, které působí při Duke University (Severní Karolína), založil v roce 1965 italský houslista Giorgio Ciompi. Všichni členové ansámblu jsou profesory na univerzitě Duke. Kvarteto tvořené skvělými hráči si získalo své jméno také díky pravidelnému účinkování na renomovaných amerických festivalech a díky koncertování v prestižních koncertních sálech po celém světě.

Vstupné na tento koncert je dobrovolné. (zf)