Téma letošní akce nese příznačný název – „Co zná a umí zahradník“.


Páteční program, který není přístupný pro veřejnost, je vyhrazen soutěži studentů a učňů v zahradnických dovednostech. Soutěží se ve třech disciplínách - aranžování květin dle určeného tématu ( v letošním roce je to závěsná dekorace do exteriéru), roubování v ruce a poznávání rostlinného materiálu. I v letošním roce se tohoto klání budoucích zahradníků zúčastní školy a učiliště z celé České republiky a slovenských Piešťan.


Sobota je, jako obvykle, velkým otevřeným dnem školy. Během celého dne si budou moci návštěvníci prohlédnout květinami bohatě vyzdobené interiéry zámku, kterou připravují žáci se svými pedagogy. K prohlídce je připraven i obnovený palmový skleník v areálu zámeckého parku. Zajímavá je tradiční výstava ovoce a zeleniny, ochutnávka zeleninových salátů a pomazánek podle originálních receptů, prodej dušičkové vazby a výpěstků školního hospodářství.

Doprovodný program

Ve sportovní hale probíhá celodenní doprovodný program, zaměřený na ukázku aranžování květin, poradenskou činnost apod.


Kulturním zpestřením bude vystoupení žáků ZUŠ Jičín se svými scénickými tanci pod vedením paní učitelky Černochové. K vidění budou samozřejmě také soutěžní květinové vazby z předchozího soutěžního dne. Jejich dražba bude probíhat od 14 hodin ve sportovní hale.