Hudba začne areálem znít tradičně ve 20 hodin a těšit se můžete na přední českou hudební skupinu Monkey Business v čele s Matějem Ruppertem, Ondřejem Brouskem či Tonyou Graves, kteří roztančí publikum na vlnách popu a funku. Dále vystoupí Barbora Poláková - přijďte si poslechnout hit Nafrněná a spoustu dalších kousků z jejího alba. Následovat bude afterparty s DJ Lukášem Merclem. Svozové a rozvozové autobusy jsou zdarma.

Hradec se roztančí na Air Festivalu

Hradec Králové - V pátek od šesti hodin večer přiveze Air Festival do hradeckého Festivalparku osobnosti elektronické taneční hudby z celého světa. Na hlavním pódiu se jako první představí DJ Bon Finix, který má své kořeny jak v Česku, tak i na Kypru. Po zbytek večera až do půlnoci potom zahrají hudebníci z Nizozemska, Maďarska, Ruska i Ameriky. Na dalších třech pódiích bude hudba neúnavně znít až do brzkých ranních hodin. Fanoušci tak budou mít možnost protančit střevíce až do nedělního rána.

Diváci mohli vidět Selský rozum

Hradec Králové - Ve čtvrtek od sedmi hodin večer promítala hradecká část celorepublikové iniciativy „Proč? Proto!“ dokument Selský rozum. Film je považován za kontroverzní kvůli jeho zaměření na zemědělství a vliv holdingové společnosti Agrofert. Promítání tohoto snímku bylo dokonce opakovaně zakázáno v Sokolově a problémy s filmem nastaly i v Přerově. Pořadatelé film promítají s cílem zvýšit zájem veřejnosti o politiku a přenést online diskuzi i do prostředí tváří v tvář.