„Seznámili jsme se při přípravě Šebkovy dvouvýstavy ve Vrchlabí a Jilemnici. Autor žil do třiceti let v Hostinném, nyní v Trutnově, který mu přirostl k srci,“ řekl předseda sdružení Otto Štemberka. Vernisáž výstavy začne tento pátek v 17 hodin v Galerii Draka. Martin Sklář nejraději fotí přírodu, přátele, ale i momentky z různých akcí.

Příběh Anne Frankové

Hořice - Ve středu bude v 17 hodin zahájena v sále hořického zámku výstava Anne Franková - Nechte mě být, jaká jsem, pořádaná ve spolupráci s Institutem Terezínské iniciativy a Anne Frank house v Amsterodamu. Úvodní slovo pronese Marie Smutná z Institutu Terezínské iniciativy a poté vystoupí pěvecký sbor Bona vita pod vedením Ivy Václavů. Výstava potrvá do 25. října a je určena nejen pro studenty, ale i široké veřejnosti. Navštívit ji můžete vždy od úterý do čtvrtka od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Dřevník rozezvučí Boris Carloff

Broumov - Šestinásobný vítěz hudební ankety Anděl a držitel ceny české hudební kritiky Ceny Apollo Boris Carloff vystoupí ve středu večer od 19 hodin v klášterním Dřevníku. Zpěvák, textař, skladatel a hudební producent (vlastním jménem Milan Havrda) se pohybuje mezi elektronikou, rockem a jazzem. Má klasické vzdělání na housle, projel s nimi skoro celou Evropu. Kromě toho produkoval nahrávky a spolupracoval s interprety jako jsou Kryštof, Skyline, Wohnout či David Koller.

Detektor lži zahájí divadelní sezonu

Vrchlabí - Adrian Jastraban, Eva Elsnerová a Matouš Ruml přijedou do Vrchlabí zahájit divadelní sezonu s představením Detektor lži. V Kulturním domě Střelnice herci nastaví velké a pravdivé zrcadlo dnešním vztahům ve společnosti. Humorně budou odhalovat neduhy manželského soužití. Aby se Naděžda Petrovna dozvěděla, kde její manžel schoval peníze, pozve domů hypnotizéra. Manžel však „v transu“ sdělí i svá další tajemství a začnou se dít věci. Středeční představení začíná v 19 hodin.