Finále televizní soutěže Česko Slovensko má talent sice hradečtí Křečkovi muži nevyhráli, ale přesto jsou na své vystoupení v přímém přenosu právem pyšní. Ostatně kvalitu, nápady i výběr hudby kladně hodnotila i samotná porota.

„Je to tím, že jsme na tom opravdu všichni makali. Chtěli jsme, aby to mělo nápad a vtip, což je nejtěžší. Dík za práci na super choreografii patří Filipu Renčákovi, hudbu jsme konzultovali s Orbisem,“ pochvaloval si Zdeněk Zolman, choreograf hradecké taneční skupiny T– Bass, jejíž odnoží Křečkovi muži jsou. K zahození nejsou ani nabyté zkušenosti z televizního natáčení.

„Pak už jsme si i hlídali kamery a snažili se přizpůsobit vystoupení přenosu, což se myslím povedlo,“ dodal. Zážitkem prý bylo i sledovat při zkoušce například Lucii Bílou. „Je to profesionál každým coulem, prostě jede, svůj vstup nacvičovala kolem dvou hodin a známky únavy na ní nebyly vidět,“ vzpomínal choreograf.

Na adresu porotců z jeho úst padala samá chvála, i v zákulisí se chovali nadmíru profesionálně, Jan Kraus obšťastňoval svým břitkým humorem své okolí i v zákulisí. „Doufáme, že bychom se mohli uplatnit v nejrůznějších typech televizních pořadů, zatím je v plánu turné soutěže, které by se mělo jet po větších městech republiky někdy během léta,“ doufá Zdeněk Zolman.

Taneční skupina T– Bass působí v Hradci už několik let a na svém kontě má mnoho úspěchů. V lednu otevře své taneční sály hlavně pro veřejnost v objektu na Velkém náměstí.