Po celý den bude připravený pestrý program. Ve 12 hodin bude slavnost zahájena průvodem. Od 14 hodin se koná Národní soutěž juniorů ve vábení jelenů o pohár Řádu svatého Huberta.

Mezi třináctou až sedmnáctou hodinou jsou v celém areálu připraveny například ukázky loveckých plemen psů, dravců či jezdeckých dovedností.

Návštěvníci se mohou těšit mimo jiné na vokální soubor Solideo hrající na dobové nástroje a jejich repliky, vystoupení loveckých trubačů či soutěže pro děti.
Od 18 do 19 hodin bude v kostele Nejsvětější Trojice sloužena svatohubertská zpívaná a troubená mše.

Poté následuje pochodňový průvod a světelná a ohňostrojná kompozice. K disozici bude občerstvení všeho druhu (zvěřinové speciality, burčák, víno, medovina atd.) U stánků si bude možné prohlédnout a koupit řemeslné a jiné výrobky a nebudou chybět ani ukázky řemesel.

V den slavnosti mimořádně zastaví ve stanici Kuks některé rychlíky. V 9.30 hodin odjede z hradeckého hlavního nádraží do stanice Kuks parní vlak (návrat z Kuksu do Hradce ve 14.45 hodin).

Lovecký Řád sv. Huberta založil hrabě František Antonín Špork (1662 až 1738) na svátek sv. Huberta 3. listopadu 1695 v Lysé nad Labem. Špork sám se jmenoval velmistrem a členství uděloval podle svého uvážení.

Podrobný program: www.radsvatehohuberta.cz (zr)