Sedmý ročník mezinárodní akce představí divadelní, taneční, hudební i výtvarná představení, která ukazují pestrost a barevnost této éry. Akce začíná neoficiálně už dnes v 18 hodin v Comoedien-Hausu. Koná se tu vernisáž výstavy divadelních loutek z Kostlivce (Tanec smrti) a nového Fitzli-Putzliho. Autorem je Jiří Nachlinger, loutkář, řezbář a scénograf.

Ve čtvrtek je první koncert v 16 hodin, kdy se v Kostele Nejsvětější Trojice představí cembalista Petr Šefl. Koncert je koncipován jako chvála kopií historických nástrojů z dílny Bečička - Hüttel - Šefl, Hradec Králové. O půl hodiny později vyrazí od božích muk ke kostelu procesí za zpěvu písní. V 17 hodin bude festival slavnostně zahájen u kostela Nejsvětější Trojice v Hospitalu. Účast přislíbil i ministr kultury Václav Riedlbauch a hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Ve čtvrtek čeká na návštěvníky dalších sedm pořadů včetně barock-rockového oratoria Ever Smiling Liberty. Zájemci si mohou koupit vstupenky na jednotlivé dny, na vybrané pořady nebo permanentku na celý festival. Ta stojí 1600 korun. Některé z pořadů jsou zdarma. Návštěvníci s denní nebo čtyřdenní vstupenkou mají při vstupu na pořady přednost.

Festival nabídne několik českých i světových premiér a uvede řadu výjimečně uváděných představení.