Kromě toho však mají lidé také poslední šanci zhlédnout zde výstavu mladých výtvarníků, kteří tvořili podle děl Olbrama Zoubka. Při nedělním slavnostním ukončení budou výtvory mládeže vydraženy. Výtěžek věnují pořadatelé festivalu Smetanova Litomyšl, kteří akci pořádají, na konto hnutí Na vlastních nohou Stonožka, k němuž se připojily také děti z litomyšlské Základní školy U Školek.
V chrudimském kostele Českobratrské církve evangelické se koná v neděli slavnostní koncert varhaníka Václava Uhlíře. Známý hudebník a profesor Pardubické konzervatoře rovněž ve své úvodní řeči detailně představí posluchačům nástroj, na který bude hrát. Program, který pořádá Staršovstvo sboru Českobratrské církve evangelické, začíná ve čtrnáct hodin.
Dům dětí a mládeže v Rokytnici v Orlických horách pořádá v sobotu pro zájemce o rukodělnou činnost tvůrčí dílnu drátování s korálky. Dílna se koná od devíti do dvanácti hodin v budově zdejší základní školy.
Chlumec nad Cidlinou je měsíc a půl hostitelem festivalu amatérského divadla Klicperův Chlumec, který už spěje do finále a vrcholí o víkendu. Slavnostní galavečer se uskuteční v sobotu od devatenácti hodin na zámku Karlova Koruna. Diváci na festivalu mohli zhlédnout celkem pět soutěžních představení, mezi nimiž volili to nejlepší. Vítěz bude vyhlášen na závěrečném večeru.
Martinská taneční zábava začíná v sobotu od sedmnácti hodin v dobrušském pivovaru Rampušák. Sklepní prostory pivovaru i přítomné hosty roztančí skupina Pohoda.
Bradelská skleněnka – to je název už 6. ročníku soutěžní Folkové Rally, která se koná v hornobradelské sokolovně v sobotu 17. listopadu od osmi hodin. Souběžně s koncertem folkových a country skupin se zde uskuteční také výstava řezbářských plastik z pórobetonu pocházejících z dílny Tenka Utsukushii. Počítá se také s účastí stánkařů a s občertvením.