Oblíbení cestovatelé Pavel Chlum a Petr Kvarda provedou posluchače celkem po čtrnácti horkých pramenech, tzv. hot potech s horkou vodou v rozmezí 20 - 50 °C. Na své cestě zdolali offroadem 2500 kilometrů kolem ostrova, navštívili obrovské vodopády a mnoho výjimečných míst. Po celou dobu spali v přírodě ve stanu a spacáku, aby nasáli atmosféru ostrova.

Jak se ve dvou rodí detektivky

Nové Město nad Metují - Jak se píše ve dvou - to je název dnešní besedy, která začne v 18 hodin v novoměstské knihovně. Ta přivítá spisovatelskou dvojici Kláru Smolíkovou (autorku komiksů) a Jiřího W. Procházku (kultovního autora české sci-fi a fantasy). Tato dvojice společně píše řadu regionálních detektivek Souřadnice zločinu. Posluchačům povypráví, jak se detektivky píší a připojí adrenalinové i nečekané příhody, které je potkaly při sbírání faktů do kriminálních textů.

Chystá se: Advent v Jičíně v nové podobě

Jičín - Zastupitelé Jičína schválili zvláštní dotaci ve výši 175 tisíc korun jičínské firmě M. P. AGENCY, s.r.o, která zajistí přípravu adventu. Advent letos začíná 2. prosince. Během druhého (8. 12. - 10. 12.) a třetího (15. 12. - 17. 12.) adventního víkendu je v plánu program, zaměřený na hudbu, divadlo s důrazem na dětského diváka. Firma slibuje, že na své si přijdou i dospělí. Dotace na program bude použita zejména na úhradu vystupujících, ozvučení, osvětlení, na zapůjčení techniky pro zajištění akce, na výrobu bannerů, tisk ad.