Od středy do soboty to bude třeba Večerní pozorování, kde od půl desáté laičtí astronomové uvidí pomocí dalekohledů objekty na noční obloze. Pozorovat se bude od tří hodin odpoledne každou sobotu i Slunce a jeho aktivita a diváci si prohlédnou i sluneční skvrny. Každoroční provozní přestávka slouží hlavně k velkému úklidu budovy.

Večer na zámku

Nové Město nad Metují - Zdejší zámek, který je sídlem rodiny Bartoňů z Dobenína od roku 1908, se otevře návštěvníkům i ve večerních hodinách. Prohlídky se uskuteční ve středu a zpestří je povídání o zámeckých hodinách. Uslyšíte, jak některé hodiny krásně bijí i hrají a těšit se můžete také na zajímavě nasvícené interiéry zámku. Vstup je pouze na objednávku.

Proč půlměsíc?

Sobotka - Netradiční připomenutí 80. výročí instalování v pořadí již třetího půlměsíce na špičce zámku Humprechtu nad Sobotkou se koná ve středu od 19 a 21 hodin pod názvem Proč půlměsíc? Šlechtic na cestách mezi východem a západem. Heřman Černín z Chudenic (1579–1651) byl ve své době velmi úspěšný muž. Právě jemu vděčil rod Černínů za nebývalý vzestup. Pestrý život této kontroverzní osobnosti představí prostřednictvím hudby a mluveného slova v kulisách zámku Humprechtu literárně-hudební pořad sestavený z autentických dokumentů a dobové hudby.

Krakonošův cyklomaraton

Trutnov - V sobotu se jede z Trutnova po celých Krkonoších 4. ročník Krakonošova cyklomaratonu v silniční cyklistice. Start závodu je v 10 hodin od Společenského centra Trutnovska pro kulturu a volný čas (UFFO).